
Laurens de Man neemt Bach-concert over
Algemeen IngezondenHet was de bedoeling dat Matthias Havinga op donderdag 25 augustus een Bach-concert zou verzorgen, maar helaas is hij verhinderd. Zijn suggestie om Laurens de Man (Utrecht) als vervanger te vragen is voor ons de aanleiding om deze jonge, getalenteerde organist uit te nodigen. Het maakt ons nieuwsgierig, maar op het moment van het schrijven van het persbericht heeft Laurens het ‘menu’ nog niet klaar. Wel laat hij weten dat hij het Concerto d-moll (BWV 596) en het Preludium en Fuga e-moll (BWV 548) zal uitvoeren. Daarnaast denkt hij aan een aantal arrangementen van zijn hand.
Voor een aantal orgelliefhebbers uit Kampen is hij niet helemaal onbekend, want in 2020 verzorgde hij al eens een concert in de Bovenkerk, waarin hij een ander preludium speelde op het Reil-orgel: https://www.youtube.com/watch?v=BGWxd1SAcbE
Met deze link als opmaat, krijgt u een indruk van de gedrevenheid waarmee Laurens de Man musiceert.
Het concert begint om 20.00 uur en de kerk is open vanaf 19.30 uur. Voor meer informatie kunt u terecht op www.debovenkerk.nl/orgelconcerten.