
Jenneke Palland wint jury- en publieksprijs Maestro 2022
KAMPEN - Zaterdagavond 17 december won Jenneke Palland AMDG Maestro 2022 in een goed gevulde Nieuwe Kerk in Kampen. Het was een spannende strijd tussen Jeroen Kale, Eric Lorist, Jenneke Palland en Jacques van Marle.
Naast de hoogste waardering van de jury kreeg Jenneke Palland ook de meeste stemmen van het publiek en daardoor ging ze ook met de publieksprijs aan de haal.
De organisatie vertelt: "Het publiek genoot zichtbaar en hoorbaar van de Maestro’s en de door AMDG uitgevoerde stukken. Het Maestro-evenement had dit jaar als extra het thema kerst en naast een mars voerden de Maestro’s dan ook een bekende kerstmelodie naar keuze uit."
Muziekvereniging AMDG kijkt terug op een goed bezocht en zeer geslaagd evenement.
Maestro wordt al enkele jaren georganiseerd in navolging van het gelijknamige televisieprogramma. Deelnemers wordt in korte tijd geleerd hoe ze een orkest moeten dirigeren. Tijdens de finale-avond wordt gekeken naar de dirigent die technisch het best voor de dag komt, maar het is ook belangrijk dat de dirigent het orkest weet te inspireren en tot de beste prestaties weet te brengen.
Een dirigent geeft de maat aan, wijst het orkest op details en is bovendien het artistieke geweten: hij draagt zorg voor de technisch goed afgewerkte uitvoering van de muziek en voor de samenhang en interpretatie. Bij een professioneel gezelschap ligt de nadruk op dit laatste. Een orkest is in feite een levend instrument.