
Van slaapkamer naar naprogramma Douwe Bob:
Wood'n Goldfish maakt zich op voor 10-jarig jubileum
KAMPEN - In januari 2025 bestaat de Kamperse band Wood’n Goldfish 10 jaar en om dat niet onopgemerkt voorbij te laten gaan organiseren ze op 15 maart 2025 een groots jubileumfeest in ’t Ukien in Kampen onder de noemer ‘Wood’n Goldfish - A Decade Of Americana & Folk’.
De tijd vliegt en het lijkt als de dag van gisteren dat de jonge Dave Vermeulen, Niels van der Kamp en Robin ten Klooster in het koele slaapkamertje bij Dave thuis de koppen bij elkaar staken. Niels en Robin bewapend met hun gitaren en stemmen, Dave als meester van de cajon. Een akoestische basis met een hoop harmonische samenzang. Het trio ging in 2015 van start onder de naam ‘Wood’n Goldfish’, een band met invloeden uit de americana-, folk-, country- en bluesmuziek.
Optredens Radio 538
Drie jaar lang ging de band als trio op pad. Van optredens bij Radio 538 tot aan feestjes bij de lokale hockeyclub en van finales van bandwedstrijden in Hedon Zwolle tot aan kroeg- en festivaloptredens door het hele land. De jongens deden op veel kleine en grote plekken hun eerste ervaringen op. Met inmiddels veel covers in hun repertoire vond de band het ook tijd voor een kleine kers op de taart in de vorm van een eerste eigen single: ‘Meant To Be’.
Meerstemmigheid
Na drie jaar vond de band in 2018 dat het tijd was voor meer. Extra diepgang aan het geheel met nog meer nadruk op de unieke meerstemmigheid. Deze diepgang vond de band in de personen van Jasper van der Deen (toetsen) en Geert Pfeiffer (basgitaar/contrabas). Vele mooie jaren met mooie hoogtepunten volgden met als ultiem hoogtepunt een optreden in het naprogramma van én met inspirator Douwe Bob Posthuma in.
Jubileumoptreden 't Ukien
Inmiddels zijn ze dus bijna 10 jaar verder en naderen de jongens de dertig, maar dat betekent volgens de band niet dat er niet meer moois in het verschiet ligt. Er wordt niet alleen hard gewerkt aan meer eigen muziek, waar in 2025 meer van te horen is. Ook wordt een groot jubileumconcert georganiseerd op 15 maart 2025 in ’t Ukien in Kampen.
“Het belooft een volle avond te worden met een geweldig voorprogramma en verschillende special guests. Gewoon Wood’n Goldfish, alleen dan ‘ietsje’ meer. De eerste (Early Bird) kaarten voor het jubileum zijn eind oktober al te koop dus hou de socials van de band in de gaten. Voor nu, zet vooral 15 maart 2025 met dikke letters in de agenda.”