Afbeelding
Foto Tennekes

Sinterklaasintocht dankzij aanwas vrijwilligers weer groot spektakel

Algemeen

KAMPEN - Organisator Jacco Swillens van stichting Sint in Kampen heeft het aantal aanmeldingen van potentiële Pieten dit jaar alweer vroeg moeten sluiten. De boot zit vol. Een aantal jaar geleden bestond de angst dat de landelijk hoogoplopende discussies over het feest, de animo om als Piet mee te varen zouden verkleinen. Maar het tegendeel blijkt het geval, de Pieten kregen er een kleur van, maar ze melden zich nog altijd massaal aan voor de Kamper intocht en deze blijft hiermee een van de grootste van het land.

“Het wordt dit jaar weer een groot spektakel”, aldus Jacco Swillens die in deze periode van het jaar bijna een dagtaak heeft aan alle organisatorische taken. “We hebben weer meer dan genoeg Pieten, dat wordt weer een prachtig schouwspel als ze straks aankomen bij het Van Heutszplein.”

Op zaterdag 16 november legt Sinterklaas met zijn stoomboot aan in Kampen, waarna hij door de binnenstad trekt voor een dag vol festiviteiten. De aankomst van Sinterklaas staat gepland om 10.00 uur aan de IJsselkade bij het Van Heutszplein. Het voorprogramma, met DJ Piet Tiago en presentator Ronald, start om 9.30 uur.

Programma

Om 10.00 uur verwelkomt Kampen Sinterklaas officieel, waarna de goedheiligman een feestelijke route aflegt door de Oudestraat en Geerstraat. Het ochtendprogramma sluit af om 12.00 uur, waarna het feest in de middag rond 13.00 uur verdergaat in winkelcentrum Hanzewijk. Om 13.30 uur komt Sinterklaas daar aan. Om deze tijd wordt ook het Sinterklaashuis bij de Stadskazerne geopend. Vervolgens gaat het de tocht van Sinterklaas om 14.30 uur verder naar de binnenstad, waar de festiviteiten om 16.30 uur worden afgesloten.

RTV IJsselmond doet dit jaar weer verslag van de intocht. Dit is online live te volgen en op het LED-Scherm, de muzikale begeleiding wordt verzorgd door AMDG.

Inclusiviteit

De intocht wordt dit jaar weer zo inclusief mogelijk opgezet. Zo is er een mindervalidenvak recht tegenover het podium. Ook is er weer een gebarentolk. Voor kinderen die geen gluten mogen eten zijn er weer de Pieten met glutenvrije pepernoten, zij zijn te herkennen aan de witte en groene ballonnen die ze meedragen. “Zo hopen willen we van het Sinterklaasfeest echt een feest voor iedereen maken, aldus Jacco Swillens. “Overigens kunnen kinderen die geen gluten mogen hebben ook vlaggetjes meedragen tijdens de intocht, zodat zij te herkennen zijn door de glutenpieten. Deze vlaggen zijn bij de Intertoys op te halen vanaf 12 november en ze worden ook in het mindervalidenvak uitgedeeld.”

Kinderen kunnen dit jaar ook weer een kleurplaat voor de Sint inkleuren. Deze is onder andere te vinden via visitkampen.nl/sintinkampen. De kleurplaat is tot de 23e in te leveren bij de Intertoys en tijdens de intocht zelf op het Van Heutszplein. De prijsuitreiking vindt 30 november plaats. Houd deze krant in de gaten voor meer informatie over de kleurplaat actie.

Bestuursleden gezocht

Ondanks het grote aantal vrijwilligers dat tijdens de intocht van de partij is, is Jacco wel naarstig op zoek naar organisatoren die grotere taken op zich willen nemen. “Het gaat dan om mensen die de organisatietaal van zo’n groot evenement snappen”, aldus Jacco die stelt dat hij het feest met een enorme drive organiseert, maar dat hij heel blij zou zijn met gelijkgestemden, zodat de organisatielast wat te verdelen is. Vooral ook nadat hij dit jaar afscheid heeft moeten nemen van het overleden bestuurslid, Martin Ekker, die heel veel voor hem en de stichting betekende. Wie de organisatie wil helpen kan zich aanmelden via een formulier op visitkampen.nl/sintinkampen.

Nick de Vries