Promovendus Wit-Blauw wil meestrijden om bovenste plek in nieuwe zaalcompetitie

KAMPEN – “Ik verwacht dat de onderlinge verschillen in de nieuwe zaalcompetitie erg klein zijn. Het zou mij niet verbazen als veel duels in de laatste tien minuten worden beslist. Dan is het zaak de juiste dingen op het juiste moment te doen en komt het ook aan op mentale weerbaarheid. Daar hebben we veel in  geïnvesteerd.”

Aan het woord is Jelle Visscher. De trainer van korfbalvereniging Wit-Blauw kijkt uit ‘naar de zaal’. “Mijn spelers ook. In het vorige zaalseizoen waren wij de favoriet en verwachtte iedereen dat we zouden promoveren”, roept Visscher in herinnering. De ploeg slaagde eenvoudig in die missie, maar zal straks veel meer genieten van de weerstand zo is de gedachte. Een gebrek aan ambitie kan je Wit-Blauw daarbij niet verwijten. Visscher en zijn spelers willen namelijk meedoen om de bovenste plek. “Of dat realistisch is, moet blijken. Na de derde wedstrijd gaan we evalueren en kijken we verder”, aldus Visscher. Vooralsnog lijkt alles mogelijk. Een favoriet of degradatiekandidaat kan Visscher ditmaal niet aanwijzen. “De teams zullen aan elkaar gewaagd zijn. Maar als ik toch een ploeg moet noemen: Drachten is traditioneel een lastige tegenstander in de zaal. Daar verwacht ik veel van.” Visscher is er niet rouwig om dat het eerste duel niet is tegen de Friezen. In plaats daarvan ontvangt Wit-Blauw in de eerste ronde ZKC uit Zuidwolde. Dat is echter een ploeg die ook zomaar eens een bananenschil zou kunnen zijn. Visscher: “Als ze het op hun heupen krijgen kunnen ze echt heel gevaarlijk zijn.”Dat geldt echter ook voor Wit-Blauw zelf, aldus de oefenmeester: “Ik vermoed dat veel andere clubs zich Wit-Blauw afvragen: ‘Hoe sterk zijn die gasten nu eigenlijk echt?’ We zijn misschien wel de mystery guest van de competitie.”

"Wij zijn misschien wel de mystery guest."

Volgens Visscher zelf schuilt de kracht van Wit-Blauw onder meer in het allround zijn. Visscher: “Ik heb de afgelopen maanden vaak vragen gekregen over wat ik allemaal mis, ook in relatie tot het vertrek van Jordy en Elyne Last. Het zijn absoluut specialisten met veel meerwaarde. Toch kijk ik vooral ook naar wat ik allemaal over heb. Ik heb zeven basisspelers die er vorig jaar ook in stonden en als Vladimir Slot (geblesseerd, red.) terug is, zelfs acht. De nieuwkomers Amber Buschman, Luuk Postma en Yvo de Vries doen het bovendien erg goed en ook in ons tweede team zit veel talent.”

Rendement vrije ballen

Niettemin kan het altijd beter. Visscher heeft een aantal concrete doelstellingen. Zo vindt hij dat het rendement qua vrije ballen omhoog moet. Visscher: "Ik wil er naartoe dat we minimaal twee van de drie vrije ballen scoren. Daarnaast zit er winst in details en een wedstrijd goed kunnen lezen. Wanneer verdedig je voor en wanneer achter en hoe doe je dat dan? Ik wil ook dat als een iemand die normaal veel scoort aanvoelt dat hij z'n dag niet heeft weet wanneer hij een stapje opzij moet doen voor iemand die beter in de wedstrijd zit.”In alles draait het volgens Visscher om de juiste mindset. "Is iemand bezig met niet verliezen of met de juiste dingen doen waarbij winst en verlies een uitkomst zijn? Leuk om daarbij te vermelden is dat we Rene Felen erbij hebben gehaald, bekend als mental coach uit het betaald voetbal. Hij heeft ons geholpen met de vraag hoe je focussen om de juiste dingen.” De eerste wedstrijd tegen ZKC is aankomende zaterdag in eigen huis.