KV DOS blijft op koers

KAMPEN - KV DOS tegen ASVD uit Dronten. Dat was zaterdag het affiche van de korfbaltopper tussen twee teams die tot dan toe zonder puntverlies waren. De Kampenaren wisten die status te behouden en wonnen thuis met 28-22. 

Door de belangen die voor beide teams op het spel stonden, was de spanning vooraf al voelbaar. In het begin van de eerste helft hielden beide teams elkaar goed in evenwicht, totdat de Kamper korfballers erin slaagden om drie doelpunten los te komen. Dat KV DOS die marge wist te nemen was met dank aan Nouk Petersen en Jonathan van der Ham. ASVD bleef echter goed doorgaan en gaf niet op. Dit terwijl KV DOS slordig werd in de verdediging, met als resultaat dat de teams met een stand van 10-10 gingen rusten. KV DOS kwam goed uit de kleedkamer en wist andermaal drie treffers uit te lopen. Met name ook verdedigend had KV DOS de zaken beter voor elkaar, waardoor ASVD meer moeite had om tot afronden te komen. Met het inbrengen van routinier Iris van Bruggen kregen de Dossers bovendien meer rebound-kracht. KV DOS kon blijven herhalen, wat tevens resulteerde in treffers. KV DOS deed er vervolgens alles aan om de overwinning over de streep te trekken. Dat lukte, mede omdat een goed spelende Emma de Ruiter het vizier op scherp had staan. Scheidsrechter Eelderink floot af bij een stand van 28-22 en daarmee won KV DOS deze belangrijke wedstrijd.

Trainer Patrick Hage van KV DOS is erg blij met de zege, maar blijft tegelijkertijd nuchter. "Het is mooi dat we nu bovenaan staan en met zes punten verschil winnen van een concurrent. Eerder wonnen we eveneens met een marge van zes treffers van Heerenveen en ook het onderlinge resultaat telt. We zijn nu zeker een titelkandidaat, maar hebben anderzijds nog niets in handen en na de winterstop hebben we meteen een lastige wedstrijd (tegen Wèz Handich, red.). Als we die ook winnen wordt het leuk." Volgens Hage werd het verschil zaterdag tegen ASVD gemaakt door de dames.