Aanbieders petitie herinneren aan belofte politiek

KAMPEN - Met het aanbieden van de petitie willen de indieners van de petitie (zie artikel hiernaast) de politieke partijen herinneren aan de toezeggingen die eerder gedaan zijn.

In april leek er met de voorjaarsbegroting beweging te komen: de BoerBurgerBeweging (BBB) gaf aan dat er geld zou worden vrijgemaakt voor de N50. Later bleek dit onjuist gecommuniceerd te zijn. BBB zegde toe om bij de begrotingsbesprekingen opnieuw aandacht te vragen voor de N50. Met deze petitie willen de aanbieders de Kamer hieraan herinneren en oproepen om die belofte waar te maken.
De regio vraagt €65 miljoen voor directe veiligheidsmaatregelen tussen Ramspol en Kampen, en tussen Kampen Zuid en Hattemerbroek. Voor de lange termijn is verbreding naar 2x2 rijstroken noodzakelijk, waarvoor in totaal €365 miljoen nodig is. De petitie wordt aangeboden op een cruciaal moment. Op 2 juli wordt het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport (MIRT) besproken waar het gaat over de infrastructuur in heel Nederland. Ook wordt komende periode de rijksbegroting voor 2026 voorbereid.