Aanwezigen genieten van de donuts
Aanwezigen genieten van de donuts Foto: Anne Claire Vink

Studenten organiseren de langste tafel in de Bovenkerk

Algemeen

KAMPEN - Vier studenten van Hogeschool Windesheim zorgden vrijdag voor een bijzonder moment in de Bovenkerk van Kampen. Onder de naam ‘De lange Tafel’ organiseerden zij een gezamenlijke brunch voor iedereen die wilde aanschuiven in samenwerking met stichting Present, het Achtste Werk en Vonk. Zo’n vijftig mensen vonden elkaar aan de tafel. Het thema van de ochtend was verbinding met elkaar, met de stad en met de prachtige omgeving van de historische kerk.

Al vroeg in de ochtend werd de hele bar en de espressomachine van Vonk naar de kerk gereden. Niet zonder slag of stoot, en gaandeweg werd duidelijk dat de bijdrage van Vonk zeer gewaardeerd werd. Het was geen moment rustig bij de koffiemachine en hier begonnen dan ook de eerste gesprekken.

Coördinator van Present Kampen, Aafke van Unen kijkt terug op een waardevolle ochtend. Vooraf was het niet in te schatten of er mensen zouden komen, maar al snel was de opluchting zichtbaar toen de tafel nagenoeg vol was. “We hebben nog een extra tafel die erbij kan als het nodig is.” 

Voor Windesheim-studenten Shanna, Thomas, Eline en Joëlle was het de eerste keer dat zij zo’n evenement organiseerden. De tafel was al snel gevuld met donuts en allerlei soorten brood dat door Bakkerij Vermeij werd geschonken. Rond 10 uur kwamen de eerste gasten en openden de studenten de maaltijd. 

Stadsdichter Berber Bouma droeg het gedicht “Kom Binnen” voor dat zij speciaal voor deze ochtend schreef. Ook burgemeester Sander de Rouwe schoof samen met zijn zoontje aan bij de lange tafel waar hij geanimeerde gesprekken voerde met de aanwezigen. Beheerder van De Bovenkerk Jan Quintus blikt ook terug op een geslaagde ochtend en wil volgend jaar de kerk graag weer openstellen voor de lange tafel.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.