Afbeelding
Aangeleverd

Lezing over ongelijkheid in medische zorg

· leestijd 1 minuut Algemeen

KAMPEN – In de medische zorg bestaat er ongelijkheid tussen mannen en vrouwen. Onderzoek in het verleden richtte zich veelal op mannen, terwijl een vrouwenlichaam wezenlijk verschilt van dat van een man. Het gevolg daarvan is ongelijkheid in de zorg. Daarover gaat een lezing op 3 maart in de bibliotheek van Kampen met als aanvangstijd 19.30 uur. 

In een persbericht lezen we daarover. “We weten inmiddels dat aandoeningen en ziekten zich op heel verschillende manieren kunnen uiten bij mannen en vrouwen. Medisch onderzoek werd bijna alleen gedaan bij mannen, waardoor er een grote achterstand is qua kennis over zorg voor alle andere mensen. Gelukkig wordt daaraan gewerkt. Maar nog steeds lopen heel veel vrouwen rond met onbegrepen gezondheidsklachten. Want hoe kan het bestaan dat ruim 75 procent van de patiënten met schildklierafwijkingen, reuma en andere auto-immuunziekten vrouw is en dat men nog altijd niet weet hoe dat komt?”

Mirjam Kaijer van Voices for Women is journalist, columnist en voormalig verpleegkundige. Zij schreef in haar boek ‘Ik ben geen man!’ over de bureaucratie, de hiaten in ons zorgsysteem, de korte consulten en de foute conclusies waar ze zelf mee te maken kreeg én waarover ze later van andere vrouwen hoorde.

In haar lezing vertelt Kaijer over de ontdekkingen uit haar boek en wat je kunt doen als je zelf van het kastje naar de muur gestuurd wordt. Als klachten onterecht worden afgedaan als de overgang, burn-out, fibromyalgie, het chronisch vermoeidheidssyndroom of gewoonweg met de conclusie: ‘Het zit tussen je oren’. Ze doet een pleidooi voor meer persoonlijke geneeskunde en beter wetenschappelijk onderzoek naar man-vrouwverschillen.

Mirjam Kaijer werkt bij het platform Voices for Women dat zich inzet voor de verbetering van gezondheidszorg voor vrouwen. Er zijn nog meer activiteiten rond internationale vrouwendag. Kijk op www.bibliotheekkampen.nl/internationalevrouwendag voor alle informatie en aanmelden

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Toegankelijke jazz, Curaçaose klanken en Afro-Caribische invloeden in De Burgwal Algemeen 17 uur geleden
Afbeelding
Voetjes van de vloer, op een kleedje in het gras en volop verwondering: Full Color Festival staat voor de deur Algemeen 18 uur geleden
Afbeelding
GroenLinks en PvdA Overijssel worden in 2027 PRO Overijssel Algemeen 18 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.