De in het midden versneden vellen A en B van de Kroniek van Vloet
De in het midden versneden vellen A en B van de Kroniek van Vloet Foto: Stadsarchief Kampen

Opwinding rond de ‘’Kroniek van Vloet’’

Cultuur Ingezonden

In oktober vindt de landelijke Maand van de Geschiedenis plaats. Echt nep is dit jaar het thema. Over echt of nep kan men in Kampen meepraten. CultuurZIEN organiseert in oktober diverde activiteiten rond dit thema. Uitgangspunt daarbij is de ‘’Kroniek van Vloet’’.

Vijftig jaar geleden ontving het Frans Walkate archief in Kampen een mysterieus postpakket. Daarin bevonden zich onder meer drie perkamenten vellen. In gotische schrift beschreven zij de oudste geschiedenis van Kampen. De tekst werd naar de schrijver de ‘’Kroniek van Vloet’’ genoemd. Tot op de dag van vandaag is onduidelijk of het ging om een echt document of om een vervalsing.

In 2024 zijn (bijna) alle direct betrokkenen overleden en is het Frans Walkate archief gesloten. In Kampen leeft nog één historicus, die de opwinding rond de ‘’Kroniek van Vloet’’ als 16-jarige meemaakte. CultuurZIEN sprak met Theo van Mierlo over de ‘’Kroniek van Vloet’’. De kroniek blijkt nogal bepalend te zijn geweest voor zijn verdere carrière. In 1986 studeerde Theo van Mierlo af als historicus.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.