Leerlingen nemen deel aan de speurtocht door de binnenstad.
Leerlingen nemen deel aan de speurtocht door de binnenstad. Foto: Held & Bloem.

Kinderspeurtocht laat Kampense erfgoedlocaties ontdekken

Algemeen

KAMPEN – Kinderen kunnen vanaf nu op ontdekkingstocht door de binnenstad van Kampen met ‘Ontcijfer je Plaats’, een nieuwe gratis speurtocht langs historische locaties. Het initiatief van Held & Bloem Producties en het Stadsarchief Kampen richt zich op leerlingen van groep 5 tot en met 8 en combineert erfgoed met een interactieve zoektocht.

Gewapend met een ansichtkaart en een telefoon bezoeken deelnemers vijf erfgoedlocaties in de binnenstad. Bij iedere locatie scannen zij een QR-code die toegang geeft tot een kort filmpje. De video’s worden gepresenteerd door basisschoolleerlingen uit Kampen en bevatten kijkopdrachten waarmee kinderen steeds een cijfer kunnen vinden.

Door alle cijfers te verzamelen ontstaat een geheime code. Daarmee kunnen deelnemers een hangslot openen bij Tourist Info in De Stadskazerne. Als beloning ontvangen zij een sticker.

Naast de digitale variant is ook een offline versie beschikbaar. Daarbij worden de QR-codes vervangen door kijkvragen en bekijken leerlingen de filmpjes vooraf in de klas. De speurtocht kan zelfstandig worden uitgevoerd, individueel of in groepjes.

De organisatie biedt de speurtocht gratis aan alle basisscholen in de gemeente Kampen en aan jonge bezoekers van de stad. Geïnteresseerden kunnen de speurtocht aanvragen via info@stadsarchiefkampen.nl. Daarbij kan worden aangegeven of de online of offline versie gewenst is.

‘Ontcijfer je Plaats’ is een initiatief van Held & Bloem Producties in samenwerking met het Stadsarchief Kampen en Theo van Mierlo. Het project kwam tot stand met steun van het Grootburgerweeshuis. Leerlingen van de Engelenbergschool, De Morgenster, De IJsselster, Het Stroomdal, De Mirt en De Groenling verzorgden de presentaties in de video’s.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Er komen 22 parkeerplaatsen aan de Steenovensdijk Nieuws 6 uur geleden
Henry van der Vegt was bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer bij PEC Zwolle
Onvoldoende teamontwikkeling, stabiliteit en overtuiging nekken uit Kampen afkomstige PEC-trainer Henry van der Vegt Sport 6 uur geleden
Afbeelding
Huiseigenaren in Kampen en Wilsum openen deuren tijdens Duurzame Huizen Route Nieuws 6 uur geleden
Digitale krant