De Ladies van The Kampen Cathedral Singers
De Ladies van The Kampen Cathedral Singers Foto: Eigen foto KCS

The Kampen Cathedral Singers: het nieuwe koor van het Kampen Boys Choir presenteert zich!

Cultuur Ingezonden

Op 18 januari 2025 om 16:30 introduceert de stichting Kampen Boys Choir in concertzaal de Burgwal een tweede koor in vernieuwde samenstelling: The Kampen Cathedral Singers. 

Na bijna 25 jaar, breidt het Kampen Boys Choir uit. Hoe is dit tweede koor ontstaan? Verschillende wegen hebben geleid naar het inslaan van deze nieuwe weg. Eén van de redenen is de mannengroep van het koor. Vrijwel al deze zangers zijn als kind (als jongenssopraan) in het KBC opgeleid. Dat is een prachtige rijkdom voor het koor, maar tegelijkertijd betekent dat ook dat zij door hun jarenlange ervaring nieuwe muziek in rap tempo instuderen, veel sneller dan de groep jongens, die immers steeds vernieuwt. Daardoor ontstond er de wens bij de bassen, tenoren en alten om ook andere muziek te zingen, naast het repertoire met de jongens. 

The Kampen Cathedral Singers bestaat uit de mannen van het KBC en een nieuwe groep Lady Choristers. Het koor presenteert zich op 18 januari in de Burgwal. Uniek qua samenstelling: sopranen met countertenors, tenoren en bassen. Dit jaar zullen we vaker van dit koor horen, zowel in het bekende Evensong repertoire in januari en mei, alsook in oktober met een concert met Zigeunerlieder van Brahms en andere Romantische muziek. 

Wilt u komen luisteren naar The Kampen Cathedral Singers, dan bent u van harte welkom in de Burgwal op 18 januari om 16:30. Toegang is gratis, collecte bij de uitgang.

Zie www.kampenboyschoir.nl/agenda voor meer informatie.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.