
Opening ‘Week van de Opvoeding 2025’ door wethouder Bernard van den Belt
Algemeen instagramDinsdag 14 oktober 2025 was de opening door wethouder van den Belt in sporthal de Reeve in Kampen. Hij opende deze week door zelf vol gas de stormbaan op te stormen met een ‘alchohol’ simulatie bril, waardoor het zicht enorm wordt belemmerd.
Obstakels overwinnen tijdens de Week van de Opvoeding
Van 13 t/m 29 oktober organiseert de gemeente Kampen samen met lokale partners een week vol activiteiten voor ouders en kinderen.
Jongeren vanaf 12 jaar konden zich uitleven op een uitdagende stormbaan — mét alcoholbrillen — om te ervaren hoe lastig het is om je staande te houden onder invloed. Een jongere na het dragen van de vrbril op de stormbaan: hoe kun je nou nog autorijden als je je zo voelt? Een ouder na de stormbaan: ik had niet verwacht dat onder invloed van drugs zijn zo heftig kon zijn. “Het is voor jongeren belangrijk dat ze ruimte ervaren om zich te ontwikkelen, dat ze gezien worden en zich veilig voelen. We bouwen daarom aan een sterk maatschappelijk netwerk om onze jongeren heen. Een netwerk dat voor hen klaar staat. Ouders zijn daarbij cruciaal. En opvoeden is niet altijd makkelijk. Daarom zeggen we tegen alle opvoeders: Blijf niet rondlopen met je vragen over opvoeding. Kom in contact met de mensen die je kunnen helpen bij een volgende stap.”
De sfeer was energiek en betrokken: actie voor jongeren en verdieping voor ouders. Een mooie start van een week waarin opvoeden centraal staat. Meer weten over de andere activiteiten? Bekijk het volledige programma op: www.kampen.nl/week-van-de-opvoeding-2025. Wil je in gesprek over opvoeden? Bezoek dan eens een Informatiepunt Kampen bij jou in de buurt of kijk op www.informatiepuntkampen.nl.








































