Afbeelding
Foto: Tennekes

Arjan ten Hove: ‘We willen graag laten zien dat we terecht bovenaan staan’

· leestijd 1 minuut Sport instagram

IJSSELMUIDEN – IJVV heeft zaterdag een monsterscore van 7-1 geboekt op Be Quick ’28, de ploeg die lange tijd de nummer twee van de competitie was. Dat gegeven gaf de zege van de IJsselmuider voetbalploeg nog meer gewicht.

Dat gezegd hebbende had IJVV het aanvankelijk nog helemaal niet zo makkelijk met de gasten uit Zwolle. Be Quick wil graag voetballen en heeft veel dynamische voetballers binnen de gelederen. De bezoekers werden al snel gevaarlijk met een kopbal op de lat. IJVV had moeite om de linies gesloten te houden, maar kwam niettemin al wel vlot op voorsprong met wat meteen ook een van de fraaiere treffers van de middag was. Danny Moorman was het eindstation van een aanval over meerdere schijven van links naar rechts. “Een aanval uit het spreekwoordelijke boekje”, aldus trainer Arjan ten Hove van IJVV.

Be Quick kwam weer op gelijke hoogte (treffer Robin Gerritsen) en kreeg zelfs kansen op de 1-2. IJVV op zijn beurt kreeg aardig wat ruimte om te voetballen. Nick Wagteveld scoorde nog voor rust de 2-1 en in de tweede helft de 3-1, met een fraaie bal in de kruising.

Die treffer had een bevrijdende werking, want de kansen voor IJVV regen zich aaneen en voor het IJsselmuider publiek was het genieten geblazen. Dankzij treffers van Martijn de Kleine, Daan Felix en Job van den Berg (twee keer) wist IJVV een zevenklapper te maken.

Ten Hove: “Naar dit soort wedstrijden kijk je wel uit. Be Quick was in de eerste seizoenshelft onze voornaamste concurrent en het is een aanvallende ploeg. Wij wilden graag laten zien dat het terecht is dat we bovenaan staan. In de eerste helft hadden we best wel moeite met het beweeglijke spel van Be Quick. In de rust hebben we besloten om nog wat meer druk naar voren te geven omdat we anders de problemen over ons af zouden roepen. In de tweede helft lukte dat heel aardig en na de 3-1 ging het hard. Je merkt dan dat zo’n belangrijke treffer echt wat doet met een team.”

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.