
Brink weet na loodzwaar debuutjaar Endurance waarom hij doorgaat
· leestijd 2 minuten SportIJSSELMUIDEN – “Waarom doe ik dit?”, dacht Ricardo Brink meerdere keren tijdens de race. In de tijd tussen de stints zei hij tegen het team: “Ik kan niet harder en moet me focussen op de derde plek.” De motorcoureur uit IJsselmuiden moest niet eerder zo lijden in de sport als tijdens de 24 uur van Paul Ricard. Samen met zijn teamgenoten hield hij vol en werd hij in zijn debuutjaar in het wereldkampioenschap Endurance Stock derde in het eindklassement. Het maakt dat hij inmiddels weer helemaal weet waarom hij het doet. Brink gaat door in deze loodzware competitie met vier marathonwedstrijden waarbij coureurs elkaar aflossen.
Dat laat hij een week na de race weten. In alle rust. Hij gaat die middag een potje voetballen bij IJVV. Het seizoen zit erop. Op de kalender van de andere competitie waarin Brink uitkomt, het British Championship, prijkt nog een wedstrijd. Niet zomaar eentje, want er wordt geracet op het befaamde Donington Park. Toch laat Brink die mogelijkheid schieten. “Het is een mooie race, maar ook erg kostbaar. We houden liever budget over voor volgend seizoen.”
Daarnaast is er een pragmatische reden. Nadat Brink vorig jaar de IDM Superstock won, wilde hij een nieuw avontuur. Niet alles winnen, maar wel een betere coureur worden. De Endurance kwam voorbij als kans en tegelijkertijd wilde hij sprintraces blijven rijden. Brink: “Het niveau is enorm hoog in Engeland en alle circuits waren nieuw voor mij. Daar word je een betere coureur van. Aan de andere kant lag de focus op de Endurance en reed ik in Engeland de races die in de agenda pasten. Omdat je niet alle races rijdt, heeft het geen zin om je te focussen op het klassement.”
Anders gezegd maakt het niet uit of hij die laatste race wel of niet rijdt. Overigens had Brink in de Endurance ook een zogenoemde schrapwedstrijd. Op Suzuka in Japan kwam het team niet in actie. In Europa waren er behalve Paul Ricard de circuits van Le Mans en Francorchamps.
Le Mans betekende een bliksemstart. De vier coureurs, onder wie Brink, werden tweede. Een deceptie volgde op Francorchamps met een diskwalificatie. Brink: “Dat was het gevolg van een miscalculatie van het team. We kwamen net brandstof tekort en dat leidde tot een pitstop terwijl de eerste coureur in de race al over de finish ging. Dan gaat de pitstraat dicht en is het einde verhaal.”
Op basis van Le Mans zat een derde plek er nog in, maar daarvoor was wel een klein wonder nodig. Helemaal toen een van de andere coureurs moest afzeggen vanwege persoonlijke omstandigheden. “De stints met drie in plaats van vier man braken aan het eind echt op. Je rijdt meer en hebt telkens minder rust.”
Het heeft de band tussen de coureurs hechter gemaakt. Betekent dit dat Brink doorgaat in deze formatie? Brink: “Dat weet ik nog niet. Als team hebben we het fantastisch gedaan. Anderzijds kunnen er ook andere aanbiedingen komen. Ik heb mij in de kijker gespeeld. Hoe? Nou, onder meer door stabiel te zijn. Ik ben niet één keer gevallen en heb mijn kwaliteiten laten zien als coureur die veel, makkelijk en snel inhaalt. Misschien niet met dezelfde agressie als tijdens een sprintrace, want dat houd je niet vol, maar wel op een manier die het team tijd oplevert.”
Met het oog op de toekomst staan er meerdere opties open. Brink tot besluit: “Ik weet nu nog niet eens of ik volgend jaar op een BMW, Honda of Yamaha rijd. Feit is wel dat we er volop mee bezig zijn.”




























