
Raadspraat Hart voor Kampen: De Raad gaat weer beginnen...
· leestijd 2 minuten AlgemeenU kent ze vast wel, die spandoeken aan het eind van de vakantie met “de school gaat weer beginnen”. Blije kinderen die weer naar school mogen, leergierig als ze zijn en voor de automobilist een sein om extra op te letten op al die fietsende schoolkinderen.
Hart voor kampen zou ook wel zo’n spandoek willen ophangen voor de raad: “De Raad gaat weer beginnen”, als signaal dat we er allemaal weer zijn en staan te popelen om uw stad weer te besturen.
We hebben vast en zeker mooie dingen gezien in het binnen- en buitenland waar we van dachten: “dat is ook wel wat voor in Kampen”. Nieuwe plannen om wat “met de Burgel te gaan doen”, de IJsselkade meer “boulevard” te maken, Bij de toegangswegen borden te plaatsen met “welkom in de mooie Hanzestad Kampen” en bij vertrek “Tot ziens, kom gerust nog eens terug”. Of voor het stadsfront nou eindelijk eens drijvende steigers te leggen zodat de pleziervaart daar kan aanmeren, dat is toch zo’n gemiste kans voor onze stad. Of om eindelijk eens beter na te gaan denken over een extra parkeergarage op loopafstand van de binnenstad, jawel daar zijn we weer, bijv. in het Hertenkamp. Herten naar de Kinderboerderij, auto’s onder de grond in het Hertenkamp en het park daar uitbreiden. We hebben het vast wel gezien in anderen steden, het kan allemaal, maar we moeten eens doorpakken hier in Kampen. Maar nee, we lazen het al in de pers, we gaan neuzelen om de Kennedylaan aan weerszijden te voorzien van parkeervakken. Wat een verstand en wat zonde van het geld.
Ach en zo is er wel meer wat wacht op doorpakken en een onmiddellijke beslissing. Woningbouw bijv. 400 stuks zouden er gebouwd worden elk jaar volgens het coalitieakkoord. We hebben er de afgelopen 2 jaar steeds 200 -de helft dus- gehaald. We zullen er mee aan de bak moeten en het voeren van een “eigen grond” politiek is daarbij een eerste stap. Wat te denken van de burgerbewoning op het Kampereiland. Nog steeds geen beslissing, oeverloos gelul over wat er allemaal voor mogelijkheden zijn. Er ligt gewoon een kant en klaar initiatiefvoorstel van Hart voor Kampen. Een verdubbeling van de opbrengsten en afgestemd met de bewoners. Maar nee, dat kan niet, dat komt bij de oppositie vandaan en niet van het College... En wat te denken van de sportcampus, komt maar niet van de grond. De plek voor de IJsselkogge een moeizame keus met een onwerkbaar besluit. Wonen in bedrijfswoningen, een hele avond over discussiëren er kan niets, er mag niets en we gaan niet bewegen zegt het College en de Raad slikt het maar weer.
Tijdens het reces ineens een bericht: een van de bewoners van de Hoge Bomen mag nog 5 jaar blijven zitten. Er is dus wél wat mogelijk en kennelijk hebben we een hele avond voor Jan met de korte achternaam zitten debatteren. Hoe leg ik dat uit.
Kortom wij van Hart voor Kampen zijn blij dat we weer kunnen gaan beginnen, het is broodnodig en de hoogste tijd. Voel u vrij om contact met ons op te nemen als u ergens mee zit of mooie ideeën hebt opgedaan tijdens de vakantie. Wij zijn er weer klaar voor.
Wilt u reageren op deze column van Albert Holtland? Stuur dan een reactie naar redactie@brugmedia.nl.. De beste vragen leggen wij voor aan de partij. De reactie van de partij publiceren we op www.brugnieuws.nl of in de volgende krant.




























