default
default Foto: aangeleverd

Verkeershinder op knooppunt Hattemerbroek van 3 maart tot eind oktober

· leestijd 1 minuut Algemeen

REGIO - Rijkswaterstaat start vanaf maandag 3 maart met de renovatie van twee viaducten in knooppunt Hattemerbroek. Het verkeer gaat tot eind oktober hinder ondervinden van deze werkzaamheden. Om ruimte te hebben voor het uitvoeren van de werkzaamheden en om veilig te kunnen werken, wordt de verbindingsweg van de A50 Apeldoorn richting de A28 Amersfoort afgesloten. Ook krijgt het doorgaande verkeer op de A28 en A50 te maken met veranderingen in rijstroken en een snelheidsbeperking.

Tijdens de renovatie werkt Rijkswaterstaat aan een viaduct in de A50 boven de A28 en het viaduct in de verbindingsboog van A28 vanuit Zwolle naar de A50 richting Apeldoorn. Er worden onder andere betonreparaties uitgevoerd, steunpunten hersteld en een aantal betonnen onderdelen vervangen. De werkzaamheden duren tot eind oktober.

Afsluiting verbindingsboog 
Vanaf vrijdag 14 maart 21.00 uur is de verbindingsboog van A50 vanuit Apeldoorn naar de A28 richting Amersfoort volledig afgesloten. Het verkeer dat normaal gesproken gebruikmaakt van deze verbindingsboog wordt omgeleid via de A28-aansluiting Zwolle-Zuid. De extra reistijd is 5 tot 10 minuten.

Wijziging verkeerssituatie A28
Vanaf maandagochtend 17 maart 05.00 uur krijgt het doorgaande verkeer op de A28 in beide richtingen te maken met een gewijzigde verkeerssituatie. Er blijven 2 rijstroken in beide richtingen beschikbaar, maar deze rijstroken zijn smaller en liggen vanaf dat moment op iets andere plekken dan gewend. Ter plekke geldt een lagere maximum snelheid .

Om de aanpassingen mogelijk te maken is de A28 in beide richtingen afgesloten van vrijdag 14 maart tot en met zondag 16 maart tussen 21.00 uur en 05.00 uur. Het verkeer wordt tijdens de afsluitingen omgeleid middels gele borden.

Wijziging verkeerssituatie op de A50
Vanaf maandagochtend 24 maart 05.00 uur gaat alle doorgaande verkeer tussen A50 Apeldoorn en N50 Kampen over 1 rijbaan (en dus ook 1 viaduct) rijden. Dit is nodig, omdat het te renoveren viaduct in het knooppunt tijdens de werkzaamheden geen last kan dragen. Er blijft 1 rijstrook in beide richtingen op de A50 beschikbaar, maar deze rijstroken zijn versmald en er geldt een lagere maximumsnelheid.

Om de aanpassing in de verkeerssituatie mogelijk te maken zijn meerdere nachtafsluitingen nodig. De eerste nachtsluitingen zijn maandag 3 maart en dinsdag 4 maart tussen 21.00 en 05.00 uur. De A50 is dan in beide richtingen afgesloten. Daarna is de A50 nog afgesloten op zaterdag 22 maart en zondag 23 maart tussen 21.00 uur tot 05.00 uur. Het verkeer wordt tijdens de afsluitingen omgeleid middels gele borden.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.