
Raadspraat D66: Nadenken en beslissen
· leestijd 1 minuut AlgemeenVolgend jaar zijn er weer verkiezingen. Gemeenteraadsverkiezingen, om precies te zijn. Al zou het me niet verbazen als de Tweede Kamer ons nog eerder naar de stembus roept, gezien de aanhoudende politieke spanningen en besluiteloosheid in Den Haag.
Voor mij betekent dit: nadenken. Nadenken of ik me opnieuw verkiesbaar stel voor de Kamper gemeenteraad. Want ja, de kans om daadwerkelijk iets te betekenen voor je stad krijg je niet elke dag. Raadslid zijn is ontzettend leuk en een eer, maar ook een tijdrovende hobby.
De kiezer zal in elk geval genoeg te kiezen hebben. Er zijn nu al elf partijen in Kampen, waarvan er maar liefst vier zich ‘lokaal’ noemen. (Wat ‘lokaal’ dan precies betekent, blijft vaag. Want álle partijen in de raad zijn lokaal. Het verschil is dat partijen zoals wij ook een lijn hebben naar provincie of Rijk. En eerlijk is eerlijk: dat is soms gewoon erg handig.) En dan zijn er ook nog berichten dat er zich nog nieuwe partijen aan het warmlopen zijn.
Boos, behoudend of vooruit
Met die veelheid aan partijen lijkt het voor de Kamper kiezer wel heel ingewikkeld te worden. Toch zijn er eigenlijk drie smaakjes: Je kunt kiezen voor partijen die alles bij het oude willen houden. Of partijen die weliswaar richtingloos zijn, maar altijd wel precies weten te vertellen wat er niet goed is. Of je kiest voor vooruitgang. En dan moet je natuurlijk bij ons zijn. Wij als D66 Kampen maken ons hard voor een gemeente die de moderne tijd omarmt.
Ik ben trots op wat we daarin de afgelopen jaren hebben bereikt. Zo hebben we het zondagstaboe doorbroken en is het tegenwoordig vanzelfsprekend dat supermarkten op zondag open zijn.
Of onze inzet voor een moderne economie. Kampen kent nog te weinig bedrijvigheid die past bij de talenten en vaardigheden van onze inwoners. Daardoor moet het overgrote deel van de Kampenaren elke dag forenzen. Dat moet anders.
De woningbouw: niet enkel eengezinswoningen maar woningen die passen bij de moderne woonwensen van jonge mensen en senioren. Durf daarbij meer in de hoogte te bouwen, dichtbij voorzieningen en reuring.
En over reuring gesproken: Wij pleitten keer op keer voor vernieuwing van ons evenementenbeleid zodat we belangrijke festivals als Full Color, Sail en Kerst in Oud Kampen kunnen behouden. En natuurlijk eindelijk een definitieve plek voor de IJsselkogge, als toeristische trekpleister én vooral als trots nieuw icoon voor onze stad.
Want Kampen groeit. We zijn de tweede stad van de regio en mogen daar best ambitieus en zelfverzekerd over zijn. We zijn als D66 Kampen druk bezig met de voorbereiding van de verkiezingen. Vol ideeën.
Maar zelf ga ik eerst nadenken. De komende weken maak ik voor mezelf de balans op, de energie peilen en nadenken of ik me opnieuw wil kandideren als lijsttrekker. En dan beslissen.
Wilt u reageren op deze column van Gerben Wijnja? Stuur dan een reactie naar redactie@brugmedia.nl.. De beste vragen leggen wij voor aan de partij. De reactie van de partij publiceren we op www.brugnieuws.nl of in de volgende krant.





























