
Gemeente wil hotelfunctie Hotel van Dijk behouden: ‘Niet in beeld als opvanglocatie’
· leestijd 1 minuut AlgemeenKAMPEN – Hotel van Dijk aan de IJsselkade blijft volgens het college van burgemeester en wethouders bestemd als hotel. De gemeente sluit het gebruik van het pand als opvanglocatie voor statushouders of andere nieuwkomers uit. De nieuwe eigenaren nemen het gebouw in januari 2026 over.
De toekomst van Hotel van Dijk leidde recent tot onrust onder omwonenden. Aanleiding was een eerste verkenning door de nieuwe eigenaren bij de gemeente over mogelijke functies van het pand, waaronder huisvesting van arbeidsmigranten of statushouders. Bewoners vreesden voor aantasting van de leefbaarheid en zagen het verdwijnen van het hotel als verlies voor de binnenstad.
Het college laat weten dat het pand nadrukkelijk niet in beeld is voor opvang van nieuwkomers. “Wat het college betreft zou het bijzonder mooi zijn als een nieuwe exploitant voor het hotel wordt gevonden,” aldus de gemeente. Daarbij verwijst het college naar onderzoek dat wijst op een tekort aan hotelbedden in Kampen. Toeristen die langer blijven, geven meer uit, wat volgens de gemeente bijdraagt aan de lokale economie. “Een hotel in de binnenstad draagt wezenlijk bij aan het toerisme, de levendigheid én de lokale economie.”
Hoewel de verkoop pas in januari 2026 ingaat, is nog niet duidelijk wat de nieuwe eigenaren precies van plan zijn met het pand. “Als de eigenaar andere plannen heeft met het pand, moet daarvoor een initiatiefvoorstel worden ingediend of een vergunning worden aangevraagd,” laat een gemeentewoordvoerder weten. “Dat is tot op heden niet gebeurd. Zodra daar meer duidelijkheid over komt, zullen we dat toetsen aan het geldende beleid voor de binnenstad. Het gemeentelijk beleid speelt dan ook een belangrijke rol bij de beoordeling van een eventuele aanvraag of voorstel.”
Volgens de gemeente is het behoud van de hotelbestemming wenselijk, maar ligt het initiatief bij de nieuwe eigenaar. Die liet in eerder contact met buurtbewoners weten zich nog in de mogelijkheden te oriënteren.



























