Afbeelding
Foto: Archieffoto

Onherkenbaar Zalk leeft op in tweede helft

· leestijd 1 minuut Algemeen

ZALK – Als er in het duel van zaterdag tussen Zalk en BAS in de eerste helft een ploeg had moeten scoren, dan was het BAS. De gasten wisten het Zalk voetballend lastig te maken, creëerden veelal een overtal en bleven eenvoudig overeind. De rust werd echter gehaald met een stand van 0-0. Van een totaal andere orde was de tweede helft. Voetballend liep het bij Zalk opeens een stuk beter en met vier treffers maakte de IJsselploeg het verschil.

Een verklaring voor de, vanuit Zalks perspectief, wel erg magere vertoning kon trainer Gerjo Vijge niet geven. “Het was erg lauw. Het leek wel of we op 70 procent van ons kunnen speelden, zowel in balbezit als zonder bal. Telkens kwamen we te laat.”

In de tweede helft speelde Zalk wat anders, met de linies meer gesloten. BAS kon niet langer door de as van het veld spelen. Er ontstonden meer duels en dat pakte voor Zalk goed uit.

Het wachten op een treffer van Zalk werd beloond. Steven van der Weerd zette op de linkerflank een aanval op met Rinse van der Velde en maakte de oversteek naar rechts. Daar kwam Van der Weerd opnieuw in balbezit en met een wonderschone volley gaf hij de doelman het nakijken. Het wachten op een treffer van Zalk werd beloond. Steven van der Weerd zette op de linkerflank een aanval op met Rinse van der Velde en maakte de oversteek naar rechts. Daar kwam Van der Weerd opnieuw in balbezit en met een wonderschone volley gaf hij de doelman het nakijken.

Van der Weerd maakte eveneens de 2-0 en ook deze treffer, ingeleid door een aanval over meerdere schijven, mocht er zijn. Henrico Leusink maakte uit een klutsgoal de 3-0 en daarmee was het duel wel gespeeld. Matthijs Henniphof bepaalde de eindstand op 4-0.

Vijge was na afloop content met de zege, maar toch ook kritisch. “De eerste helft was van onze kant heel matig. Dat was enerzijds de verdienste van BAS. Anderzijds vraag ik mij af waarom we pas in de tweede helft laten zien dat we kunnen voetballen.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

IJsselheem uit Kampen is één van de initiatiefnemers van Noorzorgt.nl.
Nieuw regionaal platform Noorzorgt.nl wijst inwoners de weg naar werken en leren in zorg en welzijn Algemeen 15 mei, 11:05
Afbeelding
IJsselland Ontwikkeling start nieuw appartementenproject in IJsselmuiden Algemeen 15 mei, 09:59
Yana Popova zingt bij de aftrap van het Feest van de Geest in Open Hof
Feest van de Geest geopend met zang van Yana Popova 4 foto’s 14 mei, 13:44

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.