
Raadspraat Hart voor Kampen: Een belachelijk besluit! Een nieuwe Kamper ui!
· leestijd 2 minuten AlgemeenKAMPEN - Op merkelijk hoe vaak dit teug te vinden is onder allerlei publicaties vanuit de gemeente, maar ook onder digitale verhalen van de Brug en de Stentor. Naar mijn mening is dit onmogelijk. Een Kamper ui is een bestaand volksverhaal die de domheid van de inwoners van Kampen belachelijk maakt. Vooral om te plagen werden deze verhalen door de inwoners van plaatsen en steden in de omgeving van Kampen verteld. Ze zijn ontstaan door rivaliteit en afgunst. De Kampenaren zelf zijn het gaan zien als een Geuzennaam en laten hiermee zien hoe trots ze zijn op hun stad. Op verschillende plaatsen in de stad zijn ook fysieke voorbeelden te zien van deze Kamper uien. De koe aan de toren, de steur in de IJsel en het vogeltje onder stadsbrug zijn hier voorbeelden van.
Iets wat in jouw ogen een slecht besluit is wordt dus niet zomaar een Kamper ui. Het is volgens jouw mening een slecht besluit. Maar, heb je om dat te kunnen concluderen ook alle informatie tot je genomen? Ben je betrokken geweest bij de besluitvorming, of heb je de commissie- en raadsvergadering gevolgd? Opvallend verschijnsel dat veel van de reacties over een ‘belachelijk besluit”, “een Nieuwe Kamper ui” en andere, vaak minder nette, bewoordingen komen van mensen buiten Kampen. Alsof zij alle informatie hebben kunnen ze op afstand precies vertellen waarom het besluit niet deugd en vooral ook welk besluit er wel genomen had moeten worden. Overigens is dat vaak niet een besluit dat het probleem of de uitdaging oplost maar een besluit om iets vooral niet te doen en het besluit vooruit te schuiven. En van problemen vooruit schuiven weten we ondertussen dat het probleem niet verdwijnt en de oplossing alleen maar duurder wordt. En die kosten hebben we, als inwoners van de gemeente Kampen samen te dragen.
Als je dus een besluit tot Kamper ui maakt, dan doe je dit dus uit afgunst en/of rivaliteit en spreek je als inwoner van Kampen je trots uit over dit besluit. Vanuit deze constatering bezien zijn dus ontzettend veel, als klagers bestempelde, inwoners van onze stad super trots op de besluiten die worden genomen door de gemeenteraad en Burgemeester en Wethouders van Kampen.
Natuurlijk moet er ruimte blijven om te klagen en te laten merken dat je niet tevreden bent over een genomen besluit. Helder is in elk geval ook dat je meer verdiepen in het besluitvormingsproces veel leert over het uiteindelijk genomen besluit. Sinds een aantal jaren hebben we een flink aantal keren per jaar ’Gast van de raad’ op de donderdag van de raadsvergadering. Een groep van maximaal 20 inwoners wordt ontvangen door een groepje raadsleden en wordt meegenomen in het reilen en zeilen van het werk van de commissies en de raad. Er wordt samen gegeten en daarna nemen zij, als gasten van de raad, plaats op de publieke tribune.
Na afloop van de raadsvergadering is er ruimte voor een hapje en een drankje en ontstaan er altijd goede gesprekken tussen de gasten en de raadsleden. Men beseft door het bijwonen van de raadsvergadering hoe lastig het soms is om een besluit te nemen. Er ontstaat waardering en begrip voor het werk van de raad.
Wil jij ook eens als Gast van de raad aanwezig zijn? Of wil je meer weten over het tot stand komen van besluiten? Meld je aan of kom langs bij de commissievergaderingen.
Op naar een mooie herfst in het prachtige Kampen. Een stad om trots op te zijn.
Wilt u reageren op deze column van Nardus Koster? Stuur dan je reactie in via de link hieronder. De interessantste vragen leggen wij voor aan de partij. Uw inzending en de reactie van de partij publiceren we op www.brugnieuws.nl of in de volgende krant.



























