Deze editie van Ondernemen in Kampen is geschreven door Roeland Tameling van Kampen Partners
Deze editie van Ondernemen in Kampen is geschreven door Roeland Tameling van Kampen Partners Foto: Aangeleverd

Column Ondernemen in Kampen: Nicolaaslezing ook voor ondernemers een aanrader

· leestijd 1 minuut Ondernemen in Kampen

Op vrijdagmiddag 23 mei keert de Theologische Universiteit Utrecht voor even terug naar haar geboortegrond: Kampen. Niet met koffers en colleges, maar met verhalen, overtuigingen en verbeeldingskracht. De Nicolaaslezing in de Stadsgehoorzaal is meer dan een academisch ritueel; het is een symbolische thuiskomst die naadloos aansluit bij onze citymarketingcampagne ‘Terug naar Kampen’.

Thema dit jaar: de rol van religie en verhalen in het bouwen aan een rechtvaardige en duurzame samenleving. Duurzaamheid wordt vaak verbonden aan technische oplossingen voor de klimaatcrisis, maar de Nicolaaslezing richt de blik breder. Het gaat ook om sociale rechtvaardigheid, gemeenschapsvorming en morele oriëntatie. In die zoektocht spelen geschiedenissen en overtuigingen een essentiële rol. Met sprekers als Marianne Thieme (ja, die van de Partij voor de Dieren) en hoogleraar David Onnekink krijg je geen stoffige praatjes, maar een inspirerende blik op maatschappelijke trends die óók ondernemers raken.

Want zeg nou zelf: duurzaam ondernemen, oog voor de gemeenschap, zingeving – dat zijn allang geen ‘zachte’ thema’s meer. Ze raken aan personeelsbeleid, positionering en partnerschappen. En juist die verbinding maakt de Nicolaaslezing relevant voor ondernemend Kampen. Even weg van de waan van de dag, en in gesprek over wat ons drijft. Als mens én als ondernemer. Want ondernemen in Kampen is meer dan handel drijven. Het is bijdragen aan een stad en gemeente die blijft groeien in verbinding.

De keuze voor het thema duurzaamheid en gemeenschapsvorming in de Nicolaaslezing sluit dan ook perfect aan bij onze visie op citymarketing. Een stad is meer dan haar gebouwen en evenementen; het is een gemeenschap van mensen die samen werken aan een betere toekomst. Door evenementen als de Nicolaaslezing te ondersteunen, versterken we niet alleen het imago van Kampen, maar dragen we ook bij aan het welzijn van onze inwoners, ondernemers en bezoekers.

Dus, op 23 mei zeggen we: welkom terug, Theologische Universiteit. Welkom terug in Kampen, waar verleden en toekomst elkaar ontmoeten aan de oevers van de IJssel. 

Roeland Tameling, directeur Kampen Partners 

Wil jij altijd op de hoogte zijn van het laatste nieuws over uitjes in de regio Kampen? Meld je dan via deze link aan op de uitagenda. Zo krijg je iedere vrijdag de leukste uitjes in je mailbox. https://www.brugnieuws.nl/nieuwsbrief/aanmelden.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.