Afbeelding
Foto: Archieffoto

‘Wilsum weet weer wat winnen is’

· leestijd 1 minuut Sport

DRONTEN - “We zijn te laat begonnen met voetballen”, grapte trainer Christiaan Akse van Wilsum zaterdag na afloop van de met 0-2 gewonnen wedstrijd tegen Reaal Dronten. Dat er voor beide teams niets meer op het spel stond was te zien aan het soms nonchalante verdedigen. Voor het gedegradeerde Wilsum was de zege, volgend op de verrassende overwinning een week eerder op topper Ulu Spor, niettemin een morele opsteker.

Akse: “Wilsum weet weer wat winnen is en dat is toch wel zo prettig om mee af te sluiten. Ook met het oog op het komende seizoen.” Dat zal dus zijn in de vijfde klasse, een klasse waar Wilsum in de ogen van Akse niet thuishoort.

Dit gezegd hebbende was het voetbal zaterdag tegen de Drontenaren meer leuk en vermakelijk dan goed. Beide teams kregen aardig wat kansen, maar dat was mede te danken aan de defensieve fouten van beide teams. Wilsum kwam in de 35e minuut op voorsprong. De hard werkende Tomas van der Weerd ging goed door en wist uit een scrimmage voor het doel de 0-1 te maken. Ook daarna kregen beide ploegen kansen, waarbij de beste overigens waren voor Reaal Dronten. Dat wil zeggen tot aan ongeveer een uur spelen. Daarna besloot de polderploeg wat meer risico te nemen en kreeg Wilsum nog weer mogelijkheden. Uit een van de uitvallen wist Damian Snijders, op aangeven van Van der Weerd, de 0-2 te maken.

Daarmee werd Wilsum wellicht wat rijkelijk beloond, want een treffer voor de Drontenaren was niet onverdiend geweest. Voor Akse was het ondanks de degradatie toch een goed afscheid. “Ik heb genoten, al gold dat vorige week nog meer toen we van titelkandidaat Ulu Spor wisten te winnen.” Terugblikkend op zijn twee jaar bij Wilsum zegt de vertrekkende oefenmeester: “Ik ben Wilsum echt dankbaar voor de kans die ze mij als beginnende trainer hebben gegeven. Ik heb de vereniging leren kennen als een heel warme club waar ze niet in paniek raken als het minder gaat. Iedereen wist vooraf dat het een lastig jaar zou worden en de opdracht was vooral om de spelers beter te maken.”

Bij de spelersgroep zelf ervoer Akse eveneens vertrouwen. “Het is een fantastische groep om mee te werken. Zowel met de jonge jongens als de meer ervaren spelers. Als trainer die begonnen is met jeugdteams vond ik het spannend om te kijken hoe het zou gaan. Het is mij goed bevallen.”  Akse gaat komend seizoen aan de slag bij zondagclub Ruinerwold en zal met die ploeg nog een oefenwedstrijd spelen tegen Wilsum.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.