
Degelijke overwinning brengt DOS in finale nacompetitie
· leestijd 1 minuut SportLELYSTAD - DOS Kampen heeft zaterdag een nieuwe stap gezet op weg naar promotie. De Kamper voetballers wonnen het nacompetitieduel tegen Unicum Lelystad met 0-1. Met name in de tweede helft stond de organisatie bij DOS goed en werd er weinig weggegeven. Allan Bakker maakte uit een strafschop het enige doelpunt van de wedstrijd.
In de eerste tien minuten kreeg DOS twee kansen om te scoren. Bakker dook gevaarlijk op voor de doelman van de Lelystedelingen, maar slaagde er in een 1-op-1-situatie niet in om de sluitpost te passeren. Ook Twan Knul kreeg een goede mogelijkheid. Knul zou alsnog een aandeel hebben in de overwinning. In de 53e minuut werd hij neergehaald in het zestienmetergebied. Bakker ging achter de bal staan en schoot onberispelijk binnen.
Tot aan dat moment waren er, behalve de eerder genoemde twee kansen, niet heel veel gevaarlijke momenten geweest. Het kwalitatief sterke Unicum was soms wel dreigend, maar dat leidde niet tot echt opgelegde kansen. DOS moest niettemin knokken voor de zege. Compact spelend en beducht voor de tegenstoot werd waar dat kon de aanval gezocht. Na de treffer van Bakker had DOS wellicht meer kansen bij elkaar kunnen voetballen. Daar stond tegenover dat de Poelanten wel de controle hadden over het duel met een prima voetballende Lenhard de Velde. En met Fariz Mesud als doelman die zich niet gek laat maken.
Trainer Johan Pitstra van DOS roemde hun inzet na afloop, maar ook de rest van het team. “De jongens hebben de taken echt uitstekend uitgevoerd, precies zoals afgesproken. Ik heb geen moment met angst op de bank gezeten, terwijl Unicum echt een goede tegenstander is.” Over zijn doelman zei de trainer: “Het lijkt wel of hij elke week beter wordt. De rest zit overigens ook in een goede fase en we hebben een fitte selectie.” De trainer weet echter dat het volgende week moet gebeuren. “Een finale is een wedstrijd op zich. Het zou prachtig zijn als we die winnen en Kampen volgend jaar weer een derby DOS tegen Go-Ahead heeft.”





























