
Wit-Blauw struikelt in titelstrijd over De Meeuwen
· leestijd 1 minuut Sport instagramKAMPEN - Wit-Blauw is er zaterdag niet in geslaagd om de veldcompetitie als kampioen af te sluiten. De Kamper korfballers verloren in eigen huis van concurrent De Meeuwen (14-15) en daarmee waren het de gasten die er met de titel vandoor gingen.
De wedstrijd kende een ronduit grillig verloop. Met een Wit-Blauw dat in de eerste helft veel te makkelijk de doelpunten weggaf en waar afspraken onvoldoende werden nagekomen. Aanvallend ging Wit-Blauw nog redelijk van start, maar het werd niet de opmars waarop vooraf was gehoopt. Yvo de Vries was nog wel op dreef en nam voor rust 4 van de 6 treffers van Wit-Blauw voor zijn rekening.
Een alerter spelend De Meeuwen had echter al 11 keer de korf gevonden en ging verdiend aan de leiding. Trainer Jelle Visscher van Wit-Blauw besloot Yvo de Vries en Tom Westerveld van vak te laten wisselen. Westerveld kwam in de tweede helft goed los en maakte eveneens vier treffers en De Vries zou ook nog eenmaal scoren.
Wit-Blauw was opeens de bovenliggende partij en boog een achterstand om in een 14-11 voorsprong. Omdat De Meeuwen al ruim 20 minuten niet meer had weten te scoren, leek een zege voor Wit-Blauw in de maak. Hinkend op twee gedachten leek Wit-Blauw echter voor de veilige keuze te gaan in de trant van ‘de overwinning over de streep trekken’. Dat pakte niet goed uit. In de slotfase wist De Meeuwen alsnog toe te slaan en de punten mee te nemen.
Visscher noemde de nederlaag zuur. Toch is dat niet de smaak die hij overhoudt aan de achterliggende weken. Visscher: “We gaan met een goed gevoel de zaal in. Bedenk daarbij ook dat De Meeuwen in de zaal hoger speelt dan wij en we in bepaalde opzichten verder zijn dan zij. Dat je op matchpoint staat en niet wint is vervelend. Van de andere kant hebben mijn spelers in de afgelopen weken echt geleverd.”
Zaterdag tegen De Meeuwen was dat alleen een helft lang niet het geval. En daarover was Visscher kritisch: “Te veel spelers hielden zich niet aan gemaakte afspraken. Verdedigend was het in de eerste helft een gatenkaas en hield Yvo ons nog in de wedstrijd.”
































