
Onzorgvuldigheid IJVV hard afgestraft: eerste nederlaag een feit
· leestijd 1 minuut Sport instagramIJSSELMUIDEN – Voor het eerst dit seizoen heeft IJVV een nederlaag moeten slikken. Op eigen veld werden fouten van de IJsselmuider voetballers hard afgestraft door FC Zuidwolde, met een verrassende 0-4 uitslag als resultaat. IJVV bleek niet het juiste antwoord te hebben op een vroege achterstand, voetbalde te weinig vanuit de organisatie en speelde ondermaats.
Al vroeg in het duel kreeg IJVV een domper te verwerken. De wedstrijd was nog maar net begonnen toen Maurice Tinholt de 0-1 maakte. Hij schoot raak vanuit de draai, nadat IJVV er niet in was geslaagd de bal weg te werken. Ook bij de 0-2 in de 8ste minuut zag het er defensief niet goed uit bij IJVV. Tom Buijtendorp kon een voorzet binnenlopen.
IJVV probeerde de draad weer op te pakken, maar veel spelers wilden wellicht te snel het gat dichten. Menig speler leek uit de organisatie te lopen. Desondanks kreeg IJVV nog wel een opleving. Het laatste kwartier voor rust zag het voetbal er een stuk beter uit. De IJsselmuidenaren kregen echter slechts een enkele kans in deze fase voor rust. Een veldspeler van Zuidwolde moest zijn doelman bijstaan om een inzet van IJVV voor de lijn weg te halen.
Ook na rust kreeg IJVV nog een mogelijkheid door een van richting veranderd schot. Zuidwolde gooide de wedstrijd echter in het slot door de 0-3 te maken. Ger Luuk Pol was trefzeker uit een corner. Pol maakte tevens de 0-4.
Trainer Arjan ten Hove van IJVV sprak van een ondermaatse wedstrijd van de kant van IJVV. “Op het moment dat je na 8 minuten al met 0-2 achterstaat, doet dat wel iets met een team. Wij waren onzorgvuldig en dat werd hard afgestraft. Na de 0-1 moesten we herstellen, maar de vraag is dan hoeveel tijd je daarvoor krijgt. De jongens hebben het daarna echt wel geprobeerd. Maar je moet elkaar ook steunen door vanuit de organisatie te blijven voetballen, dat wat in de voorgaande acht wedstrijden juist heel goed ging. Ditmaal zijn we daar niet in geslaagd. Het is nu aan ons om te laten zien dat dit een incident is geweest.”
































