Afbeelding
Foto: Archieffoto

Zuur verlies voor KV DOS

Sport

VRIEZENVEEN – KV DOS heeft zaterdag een zure nederlaag geleden op bezoek bij Amicitia. De Kamper korfballers gingen nog met een comfortabele voorsprong van vier doelpunten de rust in, maar zagen de thuisploeg in de tweede helft terugkomen. Vlak voor tijd besliste Amicitia het duel vanaf de strafworpstip: 15-14.

KV DOS begon sterk en had vanaf het eerste fluitsignaal de controle. De ploeg speelde met veel energie, creëerde goede kansen en hield Amicitia verdedigend goed in bedwang. Dat leverde bij rust een voorsprong van vier treffers op.

Na de hervatting veranderde het wedstrijdbeeld. Amicitia koos ervoor om achter te verdedigen en KV DOS had zichtbaar moeite met die tactische omzetting. Waar de Kampenaren voor rust regelmatig de korf vonden, stokte de doelpuntenproductie. Amicitia profiteerde en werkte de achterstand langzaam weg.

Naarmate de tweede helft vorderde, groeide het vertrouwen bij de thuisploeg. Amicitia kwam langszij en in de spannende slotfase hielden beide ploegen elkaar vervolgens in evenwicht. Een puntendeling leek in de maak, maar vlak voor tijd kreeg Amicitia een strafworp. Die werd benut voor de beslissende 15-14.

KV DOS kreeg daarna geen gelegenheid meer om langszij te komen. De ploeg kon in Vriezenveen overigens rekenen op steun van het tweede team, dat na de eigen wedstrijd naar Vriezenveen was afgereisd om de hoofdmacht aan te moedigen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie