Het Vleeshuis aan de Oudestraat met een gevel van Lambert Stuurman.
Het Vleeshuis aan de Oudestraat met een gevel van Lambert Stuurman. cultuurZIEN

Stadswandeling ‘Vreemdeling in Kampen’

Algemeen

KAMPEN – CultuurZIEN houdt op 21 en 22 augustus de stadswandeling ‘Vreemdeling in Kampen’. De wandeling start aan het begin van de Oudestraat bij de Bovenkerk, op de 21e om 14.00 uur en op de 22e om 19.30 uur.

Kampen was eeuwenlang een open havenstad, waar volk vanuit alle windstreken neerstreek. Daarnaast bevolkten soldaten van heinde en verre de stad. Klokgieter Geert van Wou kwam uit het zuiden van het land, winterschilder Hendrik Avercamp had Friese roots en sigarenfabriekant Lehmkuhl kwam uit Duitsland. Wie de geschiedenis van Kampen onderzoekt, vraagt zich af hoe Kampers de Kampenaren eigenlijk zijn. 

Deelname kost 10 euro. Er is plaats voor 10 deelnemers per wandeling. Reserveren kan via (038) 331 10 24 of via kunst@cultuurzien.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

V!VA!
V!VA! bestaat vijf jaar en geeft een jubileumconcert in ‘t Ukien op 26 september Ingezonden 10 uur geleden
Afbeelding
Onderzoekers meten biodiversiteit Reevediep via DNA-sporen in de lucht Algemeen 11 uur geleden
Afbeelding
112 IJSSELMUIDEN: Scooterrijder gewond bij ongeval op Zwolseweg in IJsselmuiden 112 12 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.