
Bewoners noodopvang Zalkerbroek organiseren diner voor vrijwilligers
AlgemeenZALK - Een aantal bewoners van de noodopvang Hotel Zalkerbroek kwam vorige week met het idee om een diner te organiseren in het restaurant van het hotel voor de vrijwilligers met wie zij samenwerken om zo hun dankbaarheid te tonen. Door wat hulp van de locatiemedewerkers en financiering uit het Ontmoetingsfonds werd er binnen een week een diner georganiseerd.
Zondagavond 23 april stond de groep al te koken in de keuken van het hotel en met groot succes, vertellen de vrijwilligers. Ook burgemeester Sander de Rouwe en een deel van zijn gezin aten mee. Een van de koks schat dat ze voor ongeveer 50 mensen hebben gekookt. “Al met al was het diner erg geslaagd met een lekker buffet en goede gesprekken”, aldus een deelnemer.
Initiatiefnemers Mert Yesil (26) en Bayram Sevinc (31) vertellen hun verhaal in de Stentor. Mert vluchtte negen maanden gleden uit Turkije vanwege z’n homoseksuele geaardheid. Hij vertelt dat zijn Nederlands inmiddels ‘een klein beetje’ is. Dit komt vooral door zijn werk bij de manege. Een van de andere organisatoren is Bayram Sevinc uit Koerdistan. Bayram vertelt dat hij in Koerdistan ship engineer’ was en dat dit diner extra speciaal is voor hem: Bayram heeft namelijk werk gevonden op een scheepswerf in Groningen, en zal daar ook gaan wonen.























