
Harry Hamer neemt afscheid en wordt benoemd tot eredirigent van het Hervormd Kerkkoor Kampen
· leestijd 1 minuut AlgemeenKAMPEN - Afgelopen dinsdag 27 juni heeft dirigent Harry Hamer afscheid genomen van het Hervormd Kerkkoor Kampen. Na 50 jaar aan het koor verbonden te zijn geweest vindt hij het mooi om te stoppen en van zijn vrije tijd te gaan genieten.
Harry is in 1973 begonnen als begeleider/organist van het meisjeskoor. Dit koor bestaat inmiddels niet meer. Later werd hij vaste begeleider/organist van het Kerkkoor en hij nam vanaf 4 mei 1994 de dirigeerstok ter hand bij het koor. Bijna 30 jaar deed hij dit. Ruim 1200 repetities en iets meer dan 400 optredens en medewerkingen.
Hij neemt met pijn in zijn hart afscheid, want het koor is een dierbaar deel van zijn leven geworden, met erg veel mooie concerten, erediensten, buitenlandse reizen en andere gelegenheden waar hij samen met het koor aan mee mocht werken. Ook de goede sfeer en gezelligheid tijdens de repetities en de vele warme contacten zorgden voor een hechte band tussen het koor en Harry. Hij noemt het een twee-eenheid. Vooral de persoonlijke band met de leden zal hij gaan missen en dat zal voor heel veel leden hetzelfde zijn.
Het afscheid werd gehouden bij Happy Garden in Kampen. Maar voor dat er gegeten ging worden werd Harry toe gezongen en gesproken. Tijdens dit gedeelte werd hij officieel benoemd tot eredirigent van het Hervormd Kerkkoor Kampen. Een lid van het koor vertelt: “Dit had hij duidelijk niet verwacht en was zichtbaar geroerd, maar erg blij met deze eer. Hij kreeg een prachtig beeldje van een dirigent, met een opschrift en een oorkonde. De leden hadden ook geld bij elkaar gebracht en daarvoor kreeg hij een symbolische cheque van 750 euro. Dit wil hij gaan gebruiken om te reizen, iets wat graag meer wil gaan doen.” Na het overhandigen van een dikke bos bloemen mochten alle aanwezigen lekker gaan genieten van het eten en was het een gezellig samen zijn.
Daarna is het hele koor nog op met Harry op de foto gegaan op de trap bij Happy Garden.
Een zeer geslaagde avond als afscheid van een goede en zeer muzikale dirigent die 50 jaar lang zijn diensten aan het koor heeft gewijd. Het koor is hem daar heel dankbaar voor.
Op 4 september hoop het koor weer te starten met een nieuwe dirigent. Die is inmiddels gevonden in de persoon Marco Hoorn van Urk.






























