Afbeelding
Foto: Leonie Grothûes.

Bewonersavond Binnenstad Kampen groot succes: 150 bewoners ontmoeten elkaar

· leestijd 2 minuten Algemeen

KAMPEN – De bewonersavond van Wijkvereniging Binnenstad in de foyer van de Stadsgehoorzaal is uitgegroeid tot een groot succes. Ruim 150 bewoners uit de binnenstad kwamen bijeen voor een avond vol ontmoeting, verbinding, verhalen en gesprekken over hun wijk.

De sfeer was de hele avond positief, gezellig en betrokken. Wat vooral opviel tijdens de gesprekken aan de verschillende wijktafels, was hoe graag mensen in de binnenstad wonen. Veel bewoners gaven aan dat er altijd iets te beleven valt en dat de binnenstad een bijzondere plek is om te wonen. “Mensen die hier eenmaal wonen, willen vaak niet meer weg.” “En mensen die ooit zijn vertrokken, keren regelmatig weer terug,” was een veelgehoorde opmerking tijdens de gesprekken.

De avond werd op enthousiaste wijze aan elkaar gepraat door dagvoorzitter Astrid de Jong. Na een welkom door de voorzitter van de wijkvereniging nam Theo van Mierlo de aanwezigen mee in de bekende Kamper Ui-verhalen. Met humor en herkenbare verhalen wist hij de zaal te boeien en zorgde hij voor veel gelach en mooie herinneringen.

Claudia van WIJZ liet vervolgens zien wat de opbrengst is geweest van de bewonersavond van vorig jaar. Aan de hand van een groot fotobord maakte zij zichtbaar hoeveel verbindingen er in de binnenstad zijn ontstaan tussen bewoners, ondernemers en organisaties. Initiatieven als het WIJKlab, de Stadsmakers en FF Buurten laten zien hoeveel mooie ontmoetingen en samenwerkingen ontstaan wanneer mensen elkaar weten te vinden.

Na de presentaties gingen bewoners aan tafels per buurt deel met elkaar in gesprek. Met behulp van kletspotvragen ontstonden gesprekken over wonen, leven, herinneringen en ideeën voor de toekomst van de binnenstad. De wijkvereniging haalde daarmee niet alleen waardevolle informatie op, maar zag vooral veel nieuwe contacten ontstaan tussen bewoners.

Wie aanwezig was, kreeg niet alleen koffie en een goed gesprek, maar ook een flinke dosis Vitamine K. De K van Kampen, van Kontakt en Kennis delen. Precies die ingrediënten maakten de bewonersavond tot een avond vol verbinding, nieuwe ontmoetingen en trots op de binnenstad.

De avond werd afgesloten met een verloting van drie Kamper Kadobonnen. Daarnaast ontvingen bezoekers een zakje bosui-zaadjes van De Groene Loper, als knipoog naar de Kamper Ui-verhalen van Theo van Mierlo, samen met informatie over het initiatief Proef de Natuur.

De wijkvereniging kijkt met trots terug op de avond. Ook mocht zij veel nieuwe leden verwelkomen. Volgens het bestuur laat dit zien dat bewoners het belangrijk vinden dat er een actieve vereniging is die opkomt voor de belangen van de binnenstad, activiteiten organiseert en bewoners met elkaar verbindt.

Naast belangenbehartiging organiseert de wijkvereniging jaarlijks diverse activiteiten voor haar leden. Zo kunnen leden ieder jaar meevaren met de Veerman van Kampen voor een tocht over de IJssel, een activiteit die inmiddels door veel bewoners wordt gewaardeerd.

Het bestuur spreekt zijn dank uit aan alle vrijwilligers, tafelbegeleiders, de Stadsgehoorzaal, WIJZ, De Groene Loper en alle bewoners die hebben bijgedragen aan deze geslaagde avond.

Wie lid wil worden van Wijkvereniging Binnenstad kan zich aanmelden voor slechts € 10,- per jaar.

Volgende thema-avond

Op 25 augustus organiseert Wijkvereniging Binnenstad een thema-avond voor leden met als onderwerp:

“Samen wonen in de binnenstad – over sociale huur, zorg en leefbaarheid.”

Tijdens deze avond wordt gesproken met verschillende organisaties die actief zijn in de binnenstad, waaronder het Dolfijnenhuis en Wagteveld Zorg.

Voor meer informatie of lid worden: Bianca Diender- Schrijer, Wijkvereniging Binnenstad Kampen, info@binnenstadkampen.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.