Afbeelding
Foto: Nick de Vries.

Niels Adema verzorgt zomerconcert in Bovenkerk

Algemeen

KAMPEN – De jaarlijkse orgelconcertserie in de Bovenkerk krijgt donderdag 23 juli een lokaal tintje met een optreden van Niels Adema. De organist is al jaren actief in Kampen en behoort tot de vaste gezichten binnen het plaatselijke muziekleven.

Met de zomerconcerten wil Orgelstad Kampen de monumentale orgels van de Bovenkerk laten horen in een gevarieerd repertoire. Al jarenlang trekken de donderdagavondconcerten bezoekers uit Kampen en de wijde omgeving. De serie biedt een podium aan zowel gevestigde namen als jongere concertorganisten.

Niels Adema begon al op jonge leeftijd met orgelspelen en studeerde onder meer bij Toon Hagen en Reitze Smits. Hij is organist van de Gereformeerde Gemeente in Kampen en daarnaast actief als dirigent en begeleider van koren. In de regio is hij regelmatig te horen tijdens concerten, kerkdiensten en samenzangavonden. Zijn repertoire omvat zowel de grote orgelliteratuur als koraalbewerkingen en improvisaties.

Tijdens het concert in de Bovenkerk bespeelt Adema beide orgels. Daarmee sluit hij aan bij de opzet van de concertserie, waarin de verschillende klankwerelden van de historische instrumenten centraal staan.

Het concert begint om 20.00 uur.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.