
Laatste zomeravondconcert op de Nieuwe Toren
AlgemeenKAMPEN - De reeks Zomeravond Beiaard Concerten op de Nieuwe Toren wordt vrijdag 17 juli afgesloten met een optreden van beiaardier Sander van den Houten uit Kampen. Na dit concert volgen later nog de Carillonjukebox en Open Toren.
De Zomeravond Beiaard Concerten bestaan uit optredens op het carillon van de Nieuwe Toren. De 48 klokken zijn in de binnenstad te horen. Bezoekers kunnen luisteren vanaf een terras, tijdens een wandeling of vanaf een rustige plek, zoals de binnentuin Het Hof van Breda.
Het slotconcert begint om 19.30 uur. Van den Houten is sinds november 2025 artistiek leider en choirmaster van het Kampen Boys Choir. Daarnaast is hij sinds 2017 organist van de Evangelisch-Lutherse Kerk in Den Haag en titulair organist van de Burgwalkerk en de Broederkerk in Kampen.
Van den Houten begon op achtjarige leeftijd met piano- en orgellessen. Hij studeerde orgel en kerkmuziek aan het Rotterdams Conservatorium en behaalde in 2013 cum laude zijn master orgel aan het ArtEZ Conservatorium in Zwolle. In 2023 rondde hij zijn master beiaard af aan de Nederlandse Beiaardschool in Amersfoort. Naast zijn werkzaamheden als organist is hij dirigent van Exspecto Epe, kamerkoor Arise Kampen, de Kampen Cathedral Singers en, samen met Ab Weegenaar, van de maandelijkse cantatediensten in de Burgwalkerk. Ook begeleidt hij diverse koren en geeft hij concerten als solist, begeleider en continuospeler.
Op het programma staan onder meer werken van William Croft, Albert de Klerk, Willem Vogel, Arvo Pärt, Johann Pachelbel, Bernard Winsemius, Wolfgang Amadeus Mozart, Edvard Grieg en Jef Rottiers.





























