Stock foto's Kampen
Stock foto's Kampen Foto: Nick de Vries

Nieuwe Toren opent deuren tijdens monumentenweekend

Algemeen

KAMPEN - Bezoekers kunnen zaterdag 12 september de Nieuwe Toren in Kampen van binnen bekijken. Tijdens de Open Toren geeft stadsbeiaardier Frans Haagen uitleg over de beiaardcabine, de 48 klokken en de monumentale speeltrommel.

De activiteit maakt deel uit van het Open Monumentenweekend in Kampen. Op zaterdag zijn er rondleidingen door de toren om 10.00, 13.00 en 16.00 uur. Het carillon wordt die dag van 10.00 tot 12.00 uur bespeeld.

De beiaardcabine is de ruimte hoog in de toren vanwaar de beiaardier het carillon bespeelt. Dat gebeurt met een speeltafel met stokken en pedalen die met de klokken zijn verbonden. Tijdens de rondleiding kunnen bezoekers deze speelplek van dichtbij bekijken.

Het carillon van de Nieuwe Toren telt 48 klokken. In de koepel bevinden zich daarnaast het uurwerk en een historische speeltrommel. Deze trommel stuurt op vaste momenten automatisch melodieën en klokslagen aan.

De speeltrommel van de Nieuwe Toren dateert uit 1661 en is gemaakt door klokkengieter François Hemony. Haagen geeft tijdens de Open Toren uitleg over zowel de handmatige bespeling van het carillon als de werking van het historische mechaniek.

De Nieuwe Toren aan de Oudestraat 146 werd gebouwd in de zeventiende eeuw en is een rijksmonument. Het uitzichtpunt bevindt zich op ongeveer 33 meter hoogte.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.