
Vloerenbaron is in Kampen de baas in vloeren
· leestijd 5 minuten Ondernemen in KampenKAMPEN - De deur zwaait open en al snel klinkt het: “Welkom bij de Vloerenbaron van Kampen, de baas in vloeren.” Het is meteen duidelijk, wie hier naar binnenstapt, krijgt een ruime keuze in vloeren.
Sinds november is de Vloerenbaron te vinden op het industrieterrein van Kampen. De specialist in pvc, parket, laminaat en tapijten biedt een totaalpakket aan, inclusief trapbekleding, vloerverwarming en zelfs schilder- en stucwerk. Ondernemer Zeki Iyi, die al decennia ervaring heeft in de vloeren, begint hiermee aan een nieuw avontuur in zijn woonplaats.
Iyi is geen onbekende in Kampen. Eerder runde hij Café den Hertog en is in die hoedanigheid ook bekend bij veel Kampenaren. Het bekende grand café Efes is al fanbedrijf van de Vloerenbaron. Al die Kampenaren reisden naar zijn vloerenzaak in Den Bosch, waar hij actief is met Laminaathal.
De vraag waarom hij niet in Kampen een zaak begon, werd steeds vaker gesteld en dus ging Iyi op zoek naar de mogelijkheden. In november was het dan zover: Vloerenbaron opende de deuren in het bijzijn van onder andere oud-voetballer Andy van der Meijde.
“Het voelt goed om hier te zijn in Kampen”, zegt Iyi. “Ik zie veel bekende gezichten en merk dat mensen blij zijn dat ze nu niet meer naar Den Bosch hoeven te rijden voor een vloer van topkwaliteit.” Binnenkort komen er nog vijf franchisevestigingen van de Vloerenbaron bij in Nederland.
De Vloerenbaron werkt uitsluitend met de beste merken en leveranciers, benadrukt hij. “Wij leveren alleen topmerken, en dat tegen scherpe prijzen”, vertelt Iyi. Merken als Belakos, Floorlife/Ambiant, Gelasta en BerryAlloc zijn prominent in de showroom te vinden en zorgen ervoor dat elke klant met een vloer naar keuze uit de voeten kan.
Maar de service gaat verder dan alleen dat. “We hebben de beste leggers in huis. De kwaliteit van een vloer valt of staat met de juiste plaatsing, en wij zorgen ervoor dat dit perfect gebeurt.”
Niet alleen vloeren, maar ook wandpanelen maken deel uit van het assortiment. “Mensen kunnen bij ons terecht voor het complete plaatje. Van de vloer tot aan wandafwerking, wij nemen alles uit handen”, aldus Iyi. “We werken samen met bouwbedrijven, timmerlieden en stylisten, zodat we echt een totaalpakket kunnen bieden. Je kunt de sleutel achterlaten en op vakantie gaan”, lacht hij. “Je moet alleen zelf behangen.”
Wie de showroom inkomt, vergaapt zich meteen aan allerlei stalen van vloeren. In allerlei soorten en maten is er iets te vinden, dus voor elk wat wils. Op dit moment is pvc de meest gekozen vloer. “Pvc is duurzaam, onderhoudsvriendelijk en geschikt voor intensief gebruik”, legt Iyi uit. “We zien ook steeds meer vraag naar de inmiddels bekende visgraatvloeren.”
Maar er zijn ook mensen die dat juist niet willen. “Zij kiezen dan bijvoorbeeld voor de Hongaarse punt of unieke tegelpatronen zoals Versailles.” Daarnaast groeit de populariteit van bijvoorbeeld de rechte strook-tegel pvc en vloeren die passen bij de Japandi woonstijl.
Innovatie speelt een grote rol bij de Vloerenbaron. Met de nieuwste technologieën, zoals een scancode op stalen waarmee klanten direct een digitale preview krijgen, wordt het kiezen van de perfecte vloer eenvoudiger dan ooit.
Dat bijzondere apparaat is achterin de showroom te vinden. Als een klant de code van een staal scant, komt op een groot scherm een voorbeeldinrichting van een woonkamer met de bijbehorende vloer. Zo krijgt iedereen de beste indruk van een vloer en laat het niets meer aan de verbeelding over. “We merken dat klanten graag zekerheid willen”, zegt Iyi. “Met deze technologie kunnen ze exact zien hoe een vloer in hun interieur past voordat ze een keuze maken.”
De showroom van Vloerenbaron is dan ook ingericht op beleving. “Het moet een rustige en inspirerende plek zijn”, zegt Iyi. “Klanten moeten zich op hun gemak voelen en de tijd kunnen nemen om de juiste keuze te maken. Kinderen kunnen hier spelen terwijl ouders advies krijgen.”
Het pand aan de Handelsstraat is daarom meer dan alleen een plek om vloeren te bekijken; het is een belevingsruimte. Dat uit zich bijvoorbeeld ook in de boom die middenin de showroom staat opgesteld. “Pas op voor het vogeltje”, grapt de ondernemer. En het lijkt inderdaad net alsof er zo een vogeltje uit de boom kan vliegen.
De boom staat er overigens niet alleen maar voor de sier. “We willen dat klanten zich hier thuis voelen”, zegt Iyi. “Daarom hebben we een rustige, sfeervolle ruimte gecreëerd waar iedereen op zijn gemak een keuze kan maken.”
Naast vloeren zijn er ook interieuraccessoires te vinden. “Van wandpanelen tot tapijten, we hebben alles in huis om een ruimte compleet te maken”, zegt Iyi. “Klanten kunnen bij ons echt alles vinden voor een sfeervol interieur.”
Maar de Vloerenbaron gaat verder dan alleen de verkoop. “We bieden een totaaloplossing. Van het verwijderen van oude vloeren tot het installeren van vloerverwarming en het afwerken van wanden, wij nemen het volledige project uit handen”, vertelt Iyi. “Klanten hebben één aanspreekpunt en hoeven zich nergens zorgen over te maken.”
Dankzij zijn jarenlange ervaring – met ruim 30 jaar in de vloerenbranche – heeft Iyi een breed netwerk opgebouwd van betrouwbare fabrikanten en leveranciers. Dit vertaalt zich in een sterke inkooppositie en concurrerende prijzen. “De vloeren komen grotendeels uit Genemuiden, dus uit de regio. En we weten dat we daar terechtkunnen voor kwaliteitsvloeren”, voegt hij toe.
Ook stylingadvies behoort tot de mogelijkheden. “We hebben onze eigen stylisten die klanten thuis kunnen adviseren. Een vloer bepaalt de uitstraling van een ruimte en wij helpen bij het maken van de juiste keuze.”
De opening van Vloerenbaron bracht eind vorig jaar nog een bekende Nederlander naar Kampen: Oud-voetballer Andy van der Meijde kwam langs. Iyi behoort tot zijn vriendenkring en heeft daarom goed contact met hem.
Het zorgde voor een feestelijke opening. “Het was een geweldige start voor ons”, blikt Iyi terug. Sindsdien is hij volop aan de bak. Met een vast telefoonnummer en WhatsApp-service (038-nummer), een actieve Instagram-pagina en een showroom waar klanten op afspraak langs kunnen komen, zet Vloerenbaron stevig voet aan de grond in Kampen. “Wij staan voor kwaliteit, service en een scherpe prijs. En dat in een showroom waar je ‘u’ tegen zegt.”
Daarnaast wordt er steeds meer geëxperimenteerd met duurzame materialen en vloeren die afkomstig zijn uit circulaire productieprocessen. “Duurzaamheid is een belangrijk thema binnen de sector”, legt Iyi uit. “We kijken continu naar manieren om onze ecologische voetafdruk te verkleinen en tegelijkertijd topkwaliteit te leveren.”
Het succes van Vloerenbaron is niet alleen te danken aan de producten, maar vooral aan het vakmanschap. “Een vloer leggen is een kunst”, zegt Iyi. “Daarom werken we alleen met de beste vakmensen. Onze leggers hebben jarenlange ervaring en zorgen ervoor dat iedere vloer perfect wordt geplaatst.”
Ook voor ingewikkelde projecten biedt de Vloerenbaron oplossingen. “Sommige klanten willen vloerverwarming combineren met een specifieke vloerafwerking, en dat vraagt om expertise”, vertelt Iyi. “Wij begeleiden onze klanten hierin en zorgen voor een totaaloplossing.”
Met deze aanpak heeft de Vloerenbaron zich in korte tijd weten te onderscheiden. “We bieden niet alleen producten, maar ook inspiratie en service”, vertelt Iyi. “En dat is precies wat onze klanten waarderen.”
Zo is het mogelijk om te kiezen voor een complete traprenovatie voor een prijs die onverslaanbaar is. “Vanaf 1.500 euro kun je bij ons een passende traprenovatie uitkiezen. In de prijs zijn zowel materialen als de werkzaamheden bij je thuis meegenomen”, zegt Iyi.
Bijzonder is ook een uitvinding van Iyi, die hij in zijn vloerenbedrijf weer kan gebruiken: de Roofarack. Dat is een robuuste en duurzame dakkoffer/dakbox, speciaal ontworpen voor werkbussen en bedrijfsvoertuigen. De box is gemaakt van hoogwaardig ABS-kunststof en voorzien van interne verstevigingen.
Daarmee biedt deze box een veilige en efficiënte oplossing voor het vervoeren van gereedschap en materialen. Ook PVC-‘planken’ kunnen erin vervoerd worden, wat ervoor zorgt dat de vloerenleggers hun materiaal veilig mee kunnen nemen. De dakkoffers zijn te bestellen via roofarack.nl.
De Vloerenbaron is gevestigd aan de Handelsstraat 15 in Kampen. De zaak is telefonisch te bereiken op (038) 7855417 of via WhatsApp op 06-27095482. Op www.vloerenbaron.nl is te zien wat voor verschillende vloeren er te verkrijgen zijn bij de zaak in Kampen. Ook zijn er gratis stalen op te vragen in de zaak.
De Vloerenbaron is van maandag tot en met zaterdag geopend: van maandag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 18.00 uur en op zaterdag is de showroom open van 10.00 uur tot 17.00 uur. Klik op De Vloerenbaron voor meer informatie.

































