
Sloop voormalig bibliotheekgebouw in vergevorderd stadium
AlgemeenKAMPEN - De sloop van de voormalige bibliotheek aan de Kennedylaan is in vergevorderd stadium. Een groot deel van het voormalige beeldbepalende gebouw is inmiddels gesloopt.
Op de plek van de voormalige bibliotheek aan de Kennedylaan in Kampen realiseert deltaWonen een appartementencomplex met 52 sociale huurwoningen.
Het pand van de voormalige bibliotheek wordt duurzaam gesloopt zodat zoveel mogelijk van het materiaal hergebruikt of gerecycled kan worden. Na de sloop bouwt deltaWonen 52 sociale huurappartementen op deze plek. Het appartementencomplex bestaat uit twee delen, die op de 2e en 3e verdieping met elkaar verbonden zijn. Het ontwerp van het gebouw sluit aan op de stijl van de gebouwen ernaast. Rondom het gebouw is er veel groen. Voor de nieuwe bewoners komt er een parkeerterrein bij het woongebouw.
Toekomstige bewoners
Een groot deel van de appartementen gaat deltaWonen met voorrang verhuren aan huurders van 55 jaar of ouder. Daarnaast maakt deltaWonen samen met IJsselheem een aantal appartementen zorggeschikt. Mensen die geïnteresseerd zijn in één van de nieuwe appartementen aan de Kennedylaan, moeten ingeschreven staan bij De Woningzoeker (www.dewoningzoeker.nl).
Oplevering najaar 2026
Voor de zomer start deltaWonen nog met de bouw van de nieuwe appartementen. De bouw duurt ongeveer 1,5 jaar. De verwachting is dat de appartementen in het najaar van 2026 opgeleverd worden.






























