Yana Popova zingt bij de aftrap van het Feest van de Geest in Open Hof
Yana Popova zingt bij de aftrap van het Feest van de Geest in Open Hof (foto: Maarten van Gemert)
4 foto’s

Feest van de Geest geopend met zang van Yana Popova

Algemeen

KAMPEN – Het Feest van de Geest is op de vooravond van Hemelvaartsdag afgetrapt in kerkelijk centrum Open Hof. Bij de officiële opening werden toespraken afgewisseld met enkele Nederlandse muzikale klassiekers gezongen in het Oekraïens. Tussen Hemelvaart en Pinksteren is in vijf kerken in Kampen en twee in Emmeloord nieuwe kunst te beleven, speciaal voor het Feest van de Geest.

Aangenaam verrast door de goede opkomst, heette Joke Beens, voorzitster van de lokale werkgroep iedereen welkom. Daarna lichtte Henk van Veldhuizen, voorzitter van de landelijke werkgroep, het Feest van de Geest toe. Burgemeester Sander de Rouwe gaf zijn bespiegelingen waarna hij samen met Joke een officiële openingshandeling verrichtte. Lees meer volgende in De Brug en De Noordoostpolder.

De naar Nederland gevluchte Oekraïense zangeres Yana Popova zong twee bekende Nederlandse nummers in haar moedertaal. In februari schreef Brugnieuws over haar optreden bij Tijd voor MAX een nummer van Frank Boeijen. Nu zong ze klassiekers van Boudewijn de Groot en Willeke Alberti, welke te beluisteren is op YouTube. Na afloop kon iedereen de kunst in Open Hof bewonderen en met een hapje en een drankje de eigen bespiegelingen los laten.


Joke Beens (midden) en Sander de Rouwe (rechts) laten de Geest uit de fles ontsnappen
Henk van Veldhuizen bekijkt het spiegelkunstwerk van Jolanda Smits
Geraart Westerink (rechts) bespreekt met Gonny Geurts (midden) haar kunst

Maarten van Gemert

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.