Afbeelding

Hobby in de Spotlights: Rodé speelt piano op de mooiste momenten van andermans leven

· leestijd 1 minuut Algemeen

KAMPEN – Waar de één ontspant met een wandeling of een boek, vindt Rodé haar rust achter de piano. Al vanaf haar zevende volgt ze pianoles en sindsdien is muziek een vaste rode draad in haar leven. Wat begon met klassieke muzieklessen en voorspeelavonden groeide uit tot een hobby waarmee ze niet alleen zelf ontspant, maar waarmee ze ook anderen weet te raken tijdens bijzondere momenten zoals trouwceremonies en andere gelegenheden. Daarom deze week in de rubriek vijf vragen aan… Rodé.

Volgens Rodé zit de charme van pianospelen niet alleen in de muziek zelf, maar ook in de sfeer die je ermee kunt creëren. Haar oude pianoleraar leerde haar niet alleen spelen, maar ook veel muziektheorie en liefde voor klassieke muziek. Zelf speelt ze het liefst vanaf bladmuziek en noemt ze zichzelf een echte ‘notenlezer’. Naast solo spelen geniet ze er ook van om samen muziek te maken met andere instrumenten. Voor haar werkt pianospelen vooral ontspannend: even helemaal opgaan in de muziek en tegelijk anderen laten genieten van de klanken die ontstaan.

Je speelt al piano sinds je zevende. Weet je nog wat je als kind zo mooi vond aan het instrument?

We hadden vroeger een keyboard staan en daar bleef ik, volgens mijn ouders, maar op spelen. Mijn interesse was gewekt. Ik ben toen al snel op pianoles gegaan. Heel leuk, maar ik was zo perfectionistisch dat als ik het even niet snapte, ik steeds moest huilen ;) Gelukkig ben ik er mee door gegaan en kan ik iedereen juist aanraden om vroeg te beginnen!

Jij noemt jezelf juist een echte ‘notenlezer’. Wat spreekt jou zo aan in spelen vanaf bladmuziek?

Daar ben ik zo bekend mee. Ik zou graag uit mijn hoofd willen kunnen spelen, maar dat is echt weer een andere gave. Geef mij maar noten op schrift, dan kan ik dat instuderen en weet ik precies wat ik moet spelen

Je speelt soms tijdens trouwceremonies en bijzondere gelegenheden. Wat maakt optreden op zulke momenten extra speciaal?

Het is ontzettend leuk om nog wat extra sfeer te brengen aan zo’n moment, maar ook: heel gaaf om het vertrouwen te krijgen van de mensen door wie je gevraagd wordt

Klassieke muziek speelde een grote rol tijdens jouw lessen. Is dat nog steeds je favoriete genre, of speel je tegenwoordig van alles door elkaar?

Niet (meer) favoriet, ik speel nu inderdaad vanalles door elkaar. Klassiek, filmmuziek, muziek voor in de kerk..

Als je vanaf nu nog maar één stuk op de piano zou mogen spelen, welke zou dat zijn en waarom?

Haha dan zou dat denk ik ‘Comptine d’un autre été: l’après-midi’ zijn (bekend melodietje uit de film Amélie), want dat is het enige muziekstuk dat ik uit mijn hoofd kan

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.