Stephen Hendrik de la Sablonière, gouveneur van Berbice 1768-1773
Stephen Hendrik de la Sablonière, gouveneur van Berbice 1768-1773 Foto: collectie Van den Hoek-Veldjesgraaf

Kampen over Zee – 5: Van der Upwich, Schulz en De la Sablonière, Kamper families in de koloniën

Cultuur Ingezonden

Zaterdag 18 maart organiseert cultuurZIEN de laatste lezing in de reeks ‘’Kampen over Zee’’. Stephen Hendrik de la Sablonière vertrekt met zijn gezin naar kolonie Berbice. De deelnamekosten voor deze middag zijn  € 25, - .

Voor de laatste keer wordt een bezoek gebracht aan het Iberisch schiereiland, waar in Cadiz een lid van de familie Van der Upwich consul is. Ondertussen trouwt in Kampen millitair Stephen Hendrik de la Sablonière met burgemeestersdochter Beata Louisa Schulz. Beata’s broer leidt een goed leven in ‘’Oost-Indien’’. Is dat voor Beata en Stephen Hendrik de reden  om het geluk te beproeven in Zuid-Amerika? De familie arriveert in kolonie Berbice, waar net een grote slavenopstand bloedig is neergeslagen. Het tropische klimaat blijkt voor iedereen zeker zo moordend. Terug in Kampen zwaaien we Dientje uit. Meegekomen vanuit Berbice als slavin van de familie Marius, besluit zij als vrije vrouw terug te keren naar de kolonie.

‘’Kampen over Zee’’ is een combinatie van lezingen met stadswandelingen, gebaseerd op recent onderzoek naar de handelsgeschiedenis van de stad Kampen. Tijdens vijf zaterdagmiddagen worden Kamper families in de internationale handel gevolgd. Kijk voor meer informatie op www.cultuurzien.nl of bel (038)331 10 24.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Jeugd ontdekt vrijheid en plezier op het water bij ZC ’37: vaarseizoen van start Algemeen 3 mei, 09:28
Afbeelding
Wit-Blauw start veldcompetitie met zege op CSL Algemeen 2 mei, 21:46
Afbeelding
Jeugd ontdekt vrijheid en plezier op het water bij ZC ’37: vaarseizoen van start Algemeen 2 mei, 12:44

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.