
1e Kamper Orgeldag in teken van Willem Hendrik Zwart
Ingezonden IngezondenZaterdag 30 april tussen 10.00 en 17.00 uur wordt er in de Bovenkerk de eerste Kamper Orgeldag gehouden.
Centraal op deze dag staat Willem Hendrik Zwart (1925-1997), voormalig organist van het wereldberoemde Hinsz-orgel.
Burgmeester H.C. Kleemans noemde hem tijdens de uitreiking van de gemeentelijke stadspenning de muzikale ambassadeur van Kampen.
Ook werd er in Kampen een straat naar hem vernoemd.
Portretschilder Dirk Bal maakte in opdracht een groot schilderij van deze organist achter de klavieren van het orgel.
Het schilderij zal op deze orgeldag onthuld worden door Ada Genuit-Zwart.
Deze presentatie tussen 12.00 en 13.00 uur wordt omlijst door een toespraken van Prof. Hans Fidom en oud RD journalist Jan van ’t Hul.
De gehele dag zijn er miniconcerten verzorgt door André van vliet, Daniel Rouwkema, Minne Veldman, Harry Hamer en Harm Hoeve.
Er worden onder meer werken gespeeld van Kamper organisten als Gradus Wendt, Jan Zwanepol, Klaas Jan Mulder en Piet Zwart.
Daarnaast zullen meerdere jonge organisten korte bespelingen verzorgen.
De dag wordt besloten met een dubbelconcert door Marco den Toom en Gerwin van der Plaats.
Dit slotconcert (aanvang 15.45) is een knipoog naar het fameuze dubbelconcert uit 1983 door Feike Asma en Willem Hendrik Zwart.
Daarnaast zijn der diverse stand ingericht met verkoop van bladmuziek en geluidsdragers. Video presentaties en een tentoonstelling.
Wij hopen dat u aanwezig kunt zijn bij de onthulling van het schilderij, wij ontvangen u graag vanaf uiterlijk 12.00 uur in de Bovenkerk te Kampen.
U bent natuurlijk de gehele dag welkom.























