
Op de koffie bij André Montfrooy van Broekhuis IJsselmuiden
· leestijd 3 minuten Ondernemen in KampenOndernemen in Kampen gaat op de koffie bij André Montfrooy van Broekhuis IJsselmuiden. We stelden hem zeven vragen
1. Waarom zou iemand voor Broekhuis kiezen?
“Broekhuis verkoopt niet alleen auto’s. We zijn ook een dienstverlenend bedrijf. Broekhuis is in de vervoerswereld een grote speler en daarom kun je bij ons voor alles terecht: van verkoop, onderhoud en service tot schadeherstel en leaseopties.
Wat ons uniek maakt, is dat we in IJsselmuiden een kleinschalige vestiging hebben. Je hoeft niet naar de grotere steden als je een andere auto wil kopen of als je auto een servicebeurt nodig heeft. Hier vind je bekende gezichten aan de receptie en als je je auto bij Bert brengt, dan belt Bert jou ook over je auto. We werken met een team van dertien medewerkers: drie receptionisten, zeven monteurs en drie verkopers. Dit team kent de klanten en zorgt ervoor dat service niet alleen professioneel, maar ook persoonlijk is.
En onze service gaat verder dan alleen auto’s: wij bieden een totaaloplossing.”
2. Oja? Hoe zit dat in elkaar dan?
“Wij zijn in IJsselmuiden merkdealer van Peugeot en Opel. We doen dan ook het voorgeschreven onderhoud vanuit de fabrikant aan die merken, maar we hebben breed opgeleide monteurs. Daarom kunnen we beurten aanbieden voor alle merken personenauto’s, bedrijfswagens en campers.
Broekhuis heeft naast autobedrijven inmiddels ook 10 grote fietsenzaken verspreid over Nederland, waar we alle bekende A-merken verkopen en onderhouden. Op www.broekhuis.nl staat een complete aanbod vervoersmiddelen: 6.000 auto’s, 1.100 bedrijfswagens, 64 campers en 2.500 fietsen. Onze mobiliteitsadviseur kan advies geven over alle vormen van vervoer. Naast verkopen bieden we ook service, zoals een inkoopservice, schadeherstel, financiering en verzekeringen.
Die expertise hebben we mede in huis omdat Broekhuis met andere vestigingen weer merkdealer is van andere merken. Samen hebben we 19 automerken in huis.”
3. Wat zijn de laatste trends in de markt?
“Vorig jaar hebben we de laatste hausse aan bedrijfswagens op diesel gehad. Die waren toen nog BPM-vrij en als je het uit gaat rekenen, dan komt er al snel 15.000 tot 20.000 euro per wagen bij. Dat zorgde ervoor dat veel bedrijven vorig jaar nog massaal bedrijfswagens hebben aangeschaft. En we hebben er nog een paar staan die voor 1 januari op kenteken zijn gezet, dus daar zit ook nog geen BPM op.
Verder zie je dat de markt van elektrische auto’s verandert. Veel klanten zoeken naar een tussenoplossing, zoals een hybride auto. Dat kan met en zonder stekker.
Voor de toekomst moeten ondernemers gaan nadenken over alternatieven voor een diesel aangedreven bedrijfswagen. Voor de aanschaf wordt door de overheid gestimuleerd om een elektrische versie te kopen en voor veel steden gaat gelden dat er milieuzones komen waar diesels niet meer welkom zijn. Dus gaat de ontwikkeling van elektrische bedrijfswagens door. De actieradius wordt steeds beter, met busjes die nu tot 300 kilometer kunnen rijden, al blijft de winter een uitdaging.”
4. Waarom blijven de klanten terugkomen bij Broekhuis?
“De Broekhuiskaart is een van de voordelen voor onze klanten. Met deze kaart ben je niet alleen klant voor een aankoop, maar voor alles wat met je auto te maken heeft. Daarmee bieden we pechhulp binnen Nederland en als het moet ook daarbuiten en je krijgt dan ook geen factuur voor kleine services, zoals het bijvullen van ruitensproeiervloeistof.
We zijn ook transparant: We kijken een auto altijd eerst na en maken dan een prijsplaatje. Dat krijgt de klant eerst te zien. En we hebben ook goede koffie! In welke Broekhuisvestiging je ook komt, de koffie smaakt altijd uitstekend.”
5. Waarom scoren jullie zo hoog op klanttevredenheid?
“Natuurlijk door de al genoemde voordelen, maar we bieden ook extra service zoals een gratis haal- en brengservice bij een beurt. Ook kunnen mensen de keuze maken tussen een leenauto, leenfiets of elektrische leenfiets.
Daarnaast zijn we ook buiten het bedrijf actief. We sponsoren vereniging en zijn ook betrokken bij de Oranjevereniging. Daarnaast hebben we een eigen leasemaatschappij en denken we overal in mee, van fietsplannen voor werknemers tot schadeherstel en verzekering. Alles voor een tevreden klant”
6. Hoe ziet de toekomst van het autobedrijf eruit?
“De spelregels worden steeds weer aangepast door de wetgever. Daardoor weet je soms niet wat zinvol is. Nu wordt een aantal voordelen van elektrisch rijden minder, er moet onder andere wegenbelasting worden betaald. Maar de benzine wordt duurder, er komt straks weer een kwartje bij, en de prijs voor elektrisch blijft naar verwachting gelijk. Daardoor wordt de overstap naar elektrisch rijden vanzelf weer aantrekkelijker.”
7. Wat zou je de lezers van Ondernemen in Kampen nog mee willen geven?
“We denken overal in mee en kunnen als mobiliteitsadviseur ook overal over meepraten. We hoeven eigenlijk nooit nee te zeggen en er valt veel te regelen vanuit onze vestiging in IJsselmuiden.”
Klik hier om de website van Broekhuis te bezoeken.





























