Afbeelding
Foto: KWC

KWC wil met grote wedstrijden energie losmaken

· leestijd 3 minuten Sport

KAMPEN – Spektakel dat je normaal gesproken alleen op tv ziet. En helden uit de sport die je in levende lijve ontmoet en aan wie je een handtekening kunt vragen. Dat is wat de 3-Nations-wedstrijd in het weekend van 12 en 13 september met zich meebrengt. Challenge en Championship-BMX-rijders (fietscross) uit Nederland, België en Duitsland komen dan naar de accommodatie van de Kamper Wieler Club (KWC) aan de Schansdijk.

Tijdens de wedstrijd zijn kwalificatiepunten te verdienen voor het EK en WK BMX en voor de Nederlandse rijders ook voor het NK. Hoewel het event zijn schaduw vooruit werpt – waarover in latere edities van De Brug meer – is dit voor de KWC vooral ook een moment om in een breder verband aandacht te vragen voor de club en de sport. De wedstrijd moet namelijk een vliegwiel zijn voor meer grote wedstrijden in de toekomst.

Magda Visch van de pr-commissie van de KWC vertelt er graag meer over. “De KWC heeft in het verleden vaker grote wedstrijden georganiseerd. Oud-voorzitter en erelid Rudie van Dijk heeft daar een rol in gespeeld. Ook met de verhuizing naar onze huidige plek, waar we voor het eerst konden beschikken over een 8-meter-startheuvel. Dat is een voorwaarde om een grote nationale of internationale wedstrijd te kunnen houden waar ook junior-, U23- en Elite-rijders (Championship) kunnen starten.”

De laatste echt grote internationale wedstrijd is echter inmiddels alweer een aantal jaren geleden. Dat terwijl de KWC er wel bij uitstek de accommodatie voor heeft. Visch: “In Nederland zijn maar twee banen met een 8-meter-startheuvel. In Papendal met een BMX-baan voor Team-NL en bij ons. Papendal is een commercieel sportcentrum. Je kunt er wel trainen, maar de baan huren is niet goedkoop. Daarbuiten is er in Nederland dus alleen de KWC en in België heb je onder meer de accommodatie bij circuit Zolder, die recent is gerenoveerd.”

Naast een 8-meter-startheuvel heeft de KWC er ook eentje van 5 meter hoog voor de jeugd (Challenge). Het is ook de jeugd waar de KWC zich extra voor inzet. Een wedstrijd als de 3-Nations Cup kan daar eveneens aan bijdragen. Zo’n sportevenement kan, aldus Visch, heel inspirerend en motiverend zijn om de helden uit de sport in actie te zien, maar ook samen tegelijk aan deze wedstrijd deel te nemen

Visch: “Manon Veenstra, die zilver pakte op de Olympische Spelen, komt in het weekend in september ook voor deelname aan de 3-Nations Cup, een wedstrijd die wordt gehouden onder de vlag van wereldbond UCI. Het mooie aan de sport is dat de atleten ook heel benaderbaar zijn, bijvoorbeeld voor jongeren die een handtekening willen.”

Maar er zijn meer redenen om vaker een wedstrijd van naam te organiseren, zo benadrukt Visch. “We zetten er onze vereniging ook mee op de kaart. Het kan voor Championship-BMX’ers en andere talenten een extra reden zijn om hier te komen trainen in de voorbereiding op wedstrijden. Dat zie je ook al gebeuren op de accommodatie in Zolder. Voor Nederlandse, maar ook internationale sporters zijn wij dan weer een mooie optie. Daarnaast werkt het eenvoudiger als je sponsoren wilt benaderen en is het goed voor de exploitatie van onze vereniging.”

Wat betreft het laatste: de KWC verwacht tijdens de 3-Nations-Cup en toekomstige grote events veel bezoekers. Dat brengt ook weer uitdagingen met zich mee, bijvoorbeeld waar het parkeren betreft. Kampenaren kunnen uiteraard op de fiets komen. Op de vraag of ze ook veel bezoekers uit de eigen stad verwacht, antwoordt Visch: “Dat verwachten we wel. BMX is een heel spectaculaire sport. De sprongen gaan meters hoog en voor de heren is er nog een extra uitdaging met een pro-sectiesprong. Je krijgt hier dingen te zien die je normaal gesproken alleen op tv ziet.”

Tegelijkertijd is BMX een relatief kleine sport. De KWC wil de sport graag wat bekender maken. De relatieve kleinschaligheid is tevens een van de charmes van de sport. Veel sporters kennen elkaar en nemen familie en vrienden mee. Evenals begeleiders, want de sport is nu eenmaal niet vrij van risico’s. Visch omschrijft de sporters en hun aanhang als een grote BMX-familie. “Je kunt het qua sfeer wel een beetje vergelijken met een motorcrossevenement. Samen beleef je een weekend lang de sport.”

De KWC heeft daarbij het voordeel naast een goede baan ook goede randvoorwaarden te bieden. Daarnaast is er een cateringplein waar bezoekers de hele dag terechtkunnen. Vanaf de kantine en de tribune heb je een fraai uitzicht over de baan. De KWC hoopt daarmee dus nog vaker gastheer te zijn.

Visch: “Eigenlijk willen we minimaal eens per twee jaar hier een grote wedstrijd organiseren. Een van de redenen om het nu op te pakken, is ook omdat ons bestuur is vernieuwd met ouders van BMX’ers. Dat geeft nieuwe energie en maakt het makkelijker om ouders stap voor stap mee te nemen in de organisatie van grote wedstrijden.”

Er zit in de toekomst kortom van alles aan te komen. Voor meer informatie over de KWC en de 3-Nations Cup zie ook de website van de vereniging: www.kwc-kampen.nl. Over de 3-Nations Cup zelf binnenkort meer in weekblad De Brug.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.