
Gebouw Engelenbergschool ligt na vakantie midden in oase
· leestijd 1 minuut Algemeen(door Huib Strengers)
KAMPEN – Wat een verrassing voor de leerlingen van de Engelenbergschool, toen ze gisteren terugkwamen van hun vakantie. De zomervakantie is goed besteed bij de school aan de Engelenbergstraat in Kampen. Het speelplein heeft een metamorfose ondergaan en is nauwelijks nog herkenbaar.
Door ‘vergroening’, beter bruikbaar gemaakt voor sociale contacten, onderwijs en feesten. “Daarnaast”, zegt de op 1 januari in dienst getreden directeur, Mascha Kuipers, “wilden we een plek verwezenlijken voor natuurlijk spelen, groen en water waar de leerlingen, 150 telt de school er, in aanraking komen met belangrijke thema’s zoals biodiversiteit en het belang van de natuur”. Op een paar details na is de metamorfose gereed. In oktober is de officiële opening.
“Het was een ‘tegelspeelplein’ en nu is het een ‘avontuurplein’ geworden. Rondom het hele schoolgebouw is groen, zijn bloeiende planten en bomen gekomen een forse ( klim-) boomstam ligt aan de kant van de IJsselkade en er is een hoek gemetseld zodat buiten les kan worden gegeven. De Engelenbergschool kan van oudsher gebruik maken van de naastgelegen speelplaats”, aldus de school directeur.
“Het past prima bij het tegenovergelegen verzorgingshuis, IJsselheem en als de voormalige HBS/Gymnasium gereed is, komen de leerlingen in een prachtige omgeving, waar ouderen en jeugd elkaar kunnen treffen. De reacties van de omwonenden zijn nu al enthousiast”, zegt Mascha.
Vrijwilligers
Het hele plan was nooit van de grond gekomen als vrijwilligers zich er niet voor hadden ingezet. Onder andere de twee broers, Jeroen en Erik Bolwerk, hebben de handen uit de mouwen gestoken en financieel is er steun verkregen. Van de gemeente, de provincie heeft wat bijgedragen en van de Stichting Openbaar Onderwijs Kampen (OOK). Ouders een leerlingen hebben eveneens hard hun best gedaan om geld op de plank te krijgen door het organiseren van een sponsorloop, er zijn kerstlekkernijen verkocht en er is een Rad van fortuin geweest. Een gespecialiseerd bedrijf, ‘Poort’, uit Kampen heeft het vaktechnische werk verricht om de metamorfose met de vrijwilligers voor elkaar te krijgen.
“Meer scholen zullen werk gaan maken van vergroening. Inspelen op wat er gaat gebeuren, basisvoorwaarden stellen en voorbereiden op het vervolgonderwijs. Daar draagt de metamorfose op het speelplein en de vergroening toe bij”, zegt Mascha Kuipers. Dertien jaar heeft ze in Apeldoorn in het Speciaal Onderwijs gewerkt. De Engelenbergschool was zeker niet helemaal nieuw voor haar. “Mijn moeder heeft hier op school gezeten.” Ze stuurt 16 onderwijskrachten aan, waarvan een aantal in deeltijd. Zelf werkt ze ook in deeltijd: 3 dagen per week.



























