
OM: 4 jaar cel voor beroving Pokémonkaarten in Kampen
· leestijd 2 minuten AlgemeenZWOLLE (JPZ) – Voor het gewelddadig beroven van een Kampenaar van zijn dure Pokémonkaarten moeten drie mannen wat het Openbaar Ministerie betreft 4 jaar de cel in. De kaarten waren in totaal 48.000 euro waard.
Pokémonkaarten kunnen bijzonder zeldzaam en zeer duur zijn. Het slachtoffer van de woningoverval op 16 december 2020 is een verzamelaar van deze kaarten. Hij had 28 en 11 bijzondere kaarten te koop voor een totaalbedrag van 48.000 euro. Een zekere Michael Blessings kwam de kaarten die dag met een maat ophalen. Er zijn twee verhalen over wat er gebeurde nadat het slachtoffer het duo zijn woning binnen liet. Een van de verdachten vertelde de verkoper dat de kaarten wellicht gestolen waren. De Kampenaar zou woedend gereageerd hebben en liep naar zijn gangkast kennelijk om een knuppel te pakken. De verdachte duwde de man de kast in en sloot hem op. Het andere verhaal is dat van het slachtoffer. Hij liep naar de gangkast op een fles cola te pakken om zijn twee gasten wat in te schenken. Plotseling werd hij in zijn rug geduwd en belandde hardhandig tegen de muur van de gangkast. Achter hem wordt de deur dichtgeduwd en op slot gedraaid. Kort erna valt de voordeur dicht en rijdt een zwarte Audi A3 met spinnende banden de straat uit. Gelukkig heeft het slachtoffer een telefoon op zak, zodat hij zijn vader kan bellen die meteen de politie inseint. De doos met dure kaarten is verdwenen.
Op basis een afdruk van een vinger en van een handpalm op de deur van de gangkast zijn al snel de 29-jarige S. K. en de eveneens 29-jarige B. G. uit Lelystad in beeld. Derde verdachte is volgens de officier van justitie het brein achter de roof: handelaar in Pokémonkaarten F. al-A. (30). Hij kreeg, ‘bij toeval’, een deel van de buit in handen toen hij in december dat jaar in Almere voor 14.000 euro contant ‘een tas vol kaarten’ kocht. Tien kaarten van de Kampenaar doken begin 2021 in Parijs op. De Franse politie wist ze te onderscheppen en deze kaarten zijn inmiddels weer terug bij het slachtoffer.
Het slachtoffer had die bewuste dag een afspraak met een zekere Michael Blessings. Het OM denkt dat deze Michael niet bestaat en ‘bedacht is door’ Al-A. Het telefoonnummer waarmee deze Michael contact zocht met het slachtoffer ging vlak voor het eerste contact met hem in de lucht. Toen straalde de telefoon een mast in Hillegom aan, waar de vriendin van Al-A. woont en waar hij, blijkend uit een tankbon, ook was die dag. En minuten voor de overval plaats had, ging het nummer weer uit de lucht. Al-A. had ook eerder al contact met het slachtoffer maar zei niet het geld te hebben om de later geroofde kaarten te kopen.
Ook de in beslag genomen telefoons waren van groot belang in het opsporingsonderzoek, bleek uit het relaas van de officier van justitie maandag in de rechtbank in Zwolle. De telefoons van alle drie de verdachten straalden zendmasten in Kampen aan ten tijde van de overval. Al-A. gaf aanvankelijk aan die dag helemaal niet in Kampen geweest te zijn. In een tweede verhoor gaf hij plots aan dat hij rond Van Dijk Boeken reed die dag ‘om herinneringen op te halen’. Volstrekt ongeloofwaardig, vond de officier. Ook het huis van het slachtoffer valt binnen het bereik van de mast die de telefoon van Al-A. Aanstraalde. Hij denkt dat het drietal samen vanuit Lelystad naar Kampen is gereden.
Ook bood Al-A. na de overval via social media kaarten aan onder meer aan een zekere James in Engeland. Die reageerde dat de kaarten gestolen waren. De officier vond 4 jaar cel een passende straf gezien het geweld dat is gebruikt, de opsluiting en de forse waarde van de buit. Advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen bepleitte vrijspraak voor Al-A. Hij had het slachtoffer juist gewaarschuwd voor Michael. Ook de twee andere verdachten zeggen onschuldig te zijn. ‘’Het is heel spijtig wat er is gebeurd met het slachtoffer’’, zei de hoofdverdachte. Ook de andere twee zeiden onschuldig te zijn.
Andre - Pubble




























