Deze bijdrage van Raadspraat is geschreven door Jan Noorland van de SGP-fractie.
Deze bijdrage van Raadspraat is geschreven door Jan Noorland van de SGP-fractie. Foto: Herman IJssel

Raadspraat SGP: aandacht voor de kern!

· leestijd 1 minuut Algemeen

Kampen is een uitgestrekte gemeente met veel verschillende kernen. Voor de SGP is het belangrijk dat de dorpskernen voldoende aandacht krijgen en dat onze blik breder is dan de stad Kampen. Dat is dan ook in het coalitieprogramma opgenomen en het college voert dat uit. Onder andere door het organiseren van buurtbijeenkomsten waarbij inwoners gevraagd wordt mee te denken over dingen die in hun dorp spelen. 

Eén zo’n kern is Grafhorst. In het jaar 1333 ontving Grafhorst stadsrechten, iets waar de inwoners best trots op (mogen) zijn! Ook in Grafhorst worden inmiddels buurtbijeenkomsten georganiseerd. Namens de gemeenteraad en mijn partij was ik daar ook bij betrokken.

Verschillende onderwerpen passeren de revue tijdens een dergelijke bijeenkomst. Vanuit de buurt is vaak veel betrokkenheid, wat zich uit in een grote opkomst. Wie kent bijvoorbeeld niet de Bolleschuur, waar vroeger de stier (de bolle) op stal stond? Verder is de woningbouw een belangrijk onderwerp, evenals het gemeenschappelijk veenweidegebied, “Harlingen” genoemd. Op zulke bijeenkomsten wordt veel informatie gedeeld en proberen we voor deze verschillende onderwerpen tot een plan van aanpak te komen. 

Op het onderwerp woningbouw wil ik graag nog wat verder ingaan, omdat dit erg leeft. Er is plaatselijk veel behoefte aan starterswoningen en levensloopbestendige seniorenwoningen. Zo willen we voorkomen dat jongeren gedwongen wegtrekken uit Grafhorst. Bovendien is bouwen naar behoefte goed voor de leefbaarheid van Grafhorst.

Daarom is het zo mooi om te zien dat de nieuwbouwwijk de Buitenwaarden nu eindelijk wordt afgerond. De wegen worden netjes aangelegd en ook de voorzieningen in de wijk zelf worden in orde gemaakt. Een motie van SGP en CDA zal ongetwijfeld hebben geholpen om dit proces tot een goed einde te brengen.

Op het moment dat ik deze bijdrage schrijf zijn we in Nederland opgeschrikt door een vreselijke oorlog in Israël door de laffe aanval van terreurorganisatie Hamas. Wat zijn er veel onschuldige slachtoffers gevallen. Het volk Israël, wat in het verleden al zoveel heeft meegemaakt, verdient onze volledige steun. “Bid voor de vrede van Jeruzalem!”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Jeugd ontdekt vrijheid en plezier op het water bij ZC ’37: vaarseizoen van start Algemeen 3 mei, 09:28
Afbeelding
Wit-Blauw start veldcompetitie met zege op CSL Algemeen 2 mei, 21:46
Afbeelding
Jeugd ontdekt vrijheid en plezier op het water bij ZC ’37: vaarseizoen van start Algemeen 2 mei, 12:44

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.